Program samorządowy ma zapewnić kobietom rodzenie bez bólu.

ciaza6.jpg

Pilotażowy program Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, będzie programem finansującym m.in. przyszpitalne szkoły rodzenia. Zakłada on iż kobiety mają mieć w całym regionie dostęp w szpitalu do znieczulenia w trakcie porodu.

Dr Roman Szełemej będący pełnomocnikiem zarządu województwa ds. ochrony zdrowia, właśnie w tej sprawie spotkał się z dyrektorami dolnośląskich szpitalu, ordynatorami oddziałów ginekologicznych i konsultantami wojewódzkimi w dziedzinie ginekologii i położnictwa i anestezjologii. Zgodnie z wprowadzanym programem standardy opieki nad przyszłymi matkami mają się zmienić. Dzięki tej zmianie kobiety które będą rodziły w tamtejszych szpitalach będą miały dostęp do znieczulenia. Program ma być nie tylko wprowadzony w szpitalach podlegających pod marszałków lecz również w specjalistycznych ośrodkach ginekologiczno-położniczych na Dolnym Śląsku.

W programie zadeklarowane jest również iż w szpitalach działać będą bezpłatne szkoły rodzenia w których przyszłe matki zainteresowane porodem w znieczuleniu mogłyby skorzystać z konsultacji anestezjologicznych. Szkoły rodzenia mają zostać sfinansowane ze środków urzędu marszałkowskiego. Program czeka na akceptacje zarządu województwa.

Źródło: rynek zdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania