Proteiny z jajek lepsze na początek dnia

Eggs - freerangestock.com

Co zrobić, aby czuć się sytym przez dłuższy czas w ciągu dnia? Jak pokazują ostatni przeprowadzone badania, naszą poranną dietę warto wzbogacić o proteiny jaj. Ludzie spożywający je na śniadanie będą czuć się syci w ciągu dnia dłużej niż osoby, których poranne śniadanie bogade jest w proteiny zbóż. Wyniki tego badania zostały przedstawione na dziewiętnastym europejskim kongresie otyłości.

Grupą badawczą kierował doktor Nikhil Dhurandhar, a przeprowadzone zostały one w centrum badawczym Pennington Biomedical Research Center w Louisianie (USA). Naukowcy zaprosili do badania 20 zdrowych osób, ale z nadwagą lub wręcz otyłych. Na celu badania było porównanie sycącej siły jajek (tj. śniadania opartego na jajkach) z sycącą siłą śniadań opartych o płatki zbożowe zawierające dużą ilość protein zbożowych. Oba śniadania oferowały taką samą ilość makroelementów, a także taką samą wartość energetyczną. Zawierały różne rodzaje protein.

Dwudziestka badanych osób była w sposób losowy przydzielana do jednej z grup śniadaniowych. Po tygodniu grupy zamieniały się miejscami i grupa „jajeczna” przechodziła na tygodniową „kurację zbożową”. Jak pokazały wyniki zebrane z dwóch tygodni badań – osoby będą w grupie „jajecznej” czuły się bardziej syte w czasie pomiędzy śniadaniem a lunchem, a także zjadały mniej na lunch, niż osoby posilające się proteinami zbożowymi. Podobnie sprawa wyglądała po zamianie. Osoby jedzące mniej na lunch, po zmianie grupy zjadały już więcej i ich głód w okresie pomiędzy posiłkami był również większy.

Źródło: biomedical.pl

jajka na śniadanie to

jajka na śniadanie to podstawa.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania