Przy wykonywaniu ćwiczeń myśl o tym jako o zabawie- zjesz potem mniej

spacer, nuttakit / www.freedigitalphotos.net

Myśl o następnym wykonywanym treningu jako o "przebieżce na rozrywkę" lub jako o zasłużonej przerwie, a będziesz później jadł mniej. Natomiast potratuj go jako ćwiczenia lub trening, a będziesz później jadł więcej deserów i przekąsek, aby się nagrodzić.

Te nowe twierdzenie pochodzi z badania Cornell Food and Brand Lab, w które włączone były 2 badania, w których dorośli byli zaprowadzeni na 2 km spacer wokół małego jeziora i powiedziano im, że spacer jest ćwiczeniem lub jest zorganizowany w ramach podziwiania piękna krajobrazu. W pierwszym badaniu, gdy 56 dorosłych zakończyło swój spacer, podano im lunch. Osoby, które wierzyły, że udały się na spacer w ramach ćwiczeń, spożyły na deser o 35% więcej czekoladowego puddingu niż te osoby, które wierzyły, że udały się na spacer w celu podziwiania scenerii ("spacer malowniczy").

W drugim badaniu, 46 osobom dorosłym po zakończeniu spaceru podano po południu przekąski. W tym przypadku osoby na spacerze wykonanym w ramach ćwiczeń spożyły o 206 więcej kalorii (M&Ms), co było ilością 2 razy większą w porównaniu z osobami, którym powiedziano, że jest to spacer w ramach podziwiania krajobrazu.

Główna autorka profesor Carolina Werle mówi:
Przedstawienie im spaceru jako ćwiczenie doprowadziło, że byli mniej szczęśliwi i bardziej zmęczeni."

Wszystkie te badania wskazują na jeden powód, dla którego ludzie często tyją, gdy zaczynają ćwiczyć. Według Werle niektórzy z ćwiczących mają tendencję do nagradzania się, które objawia się przejadaniem się po zakończonym treningu.

Źródło: ScienceDaily

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania

Wybrane opinie i komentarze