Psycholog online - kiedy i jak skorzystać z konsultacji przez internet?

Konsultacja online - zdjęcie partnera

Potrzebujesz pomocy psychologa? Dzisiaj takie wsparcie można uzyskać nie tylko podczas osobistej wizyty w jego gabinecie. Coraz większym powodzeniem cieszą się internetowe konsultacje z psychologami. Gdzie można z nich skorzystać? Kiedy warto umówić się na takie spotkanie? Jak ono przebiega?

 

Na czym polega konsultacja z psychologiem online?

Pomoc psychologa online polega na udzieleniu przez niego porad podczas konsultacji internetowej. Najczęściej odbywa się ona za pomocą komunikatora online, dzięki czemu specjalista może na żywo porozmawiać ze swoim klientem.

 

Obecnie psycholog online - https://avigon.pl/ jest usługą bardzo popularną, ponieważ dla wielu pacjentów jest ona najwygodniejsza. Nie wymaga wtedy osobistej wizyty w gabinecie, a rozmowę można odbyć w zaciszu własnego domu, we wcześniej uzgodnionym terminie.

 

Psycholog online – gdzie można skorzystać z jego pomocy?

Konsultacje z psychologiem przez internet są obecnie dostępne w różnych gabinetach zajmujących się udzielaniem pomocy psychologicznej. Prowadzą je również poradnie, które specjalizują się w świadczeniu takich usług.

 

Aby dowiedzieć się, gdzie dostępne są konsultacje psychologiczne przez internet, wystarczy skorzystać z internetu.

 

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa przez internet?

Pomoc psychologa przez internet, jak wspomnieliśmy wcześniej, może być bardzo dobrym wyborem zarówno dla osób, które dopiero po raz pierwszy chcą skonsultować się ze specjalistą, jak i dla tych, które już teraz korzystają z takiego wsparcia, lecz chcą robić to wygodniej.

 

Skorzystanie z konsultacji psychologicznej wskazane jest między innymi u osób, które doświadczają poniższych dolegliwości:

  • stałe obniżenie nastroju

  • wahania nastroju

  • agresja

  • trudności w nawiązywaniu kontaktów

  • traumatyczne wydarzenia

  • problemy rodzinne

  • problemy wychowawcze

 

Oczywiście, pomoc psychologiczna jest też wskazana w innych przypadkach, gdy pojawiają się problemy z psychiką, natomiast ich samodzielne rozwiązanie nie jest możliwe, więc wskazana jest pomoc eksperta.

 

Warto też wskazać, że psycholog online może również prowadzić psychoterapię, gdy ma on takie uprawnienia. Wówczas można korzystać z jego wsparcia w ramach psychoterapii indywidualnej, psychoterapii par, a także psychoterapii rodzinnej na odległość.

 

Ile kosztują konsultacje psychologiczne online?

Najczęściej pomoc specjalisty jak psycholog online związana jest z podobnym wydatkiem jak w przypadku konsultacji osobistej.

 

Ceny rozpoczynają się od około 150 złotych, natomiast w przypadku psychologów z dużym doświadczeniem mogą one dochodzić nawet do ponad 300 złotych.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania