Skuteczne tabletki odchudzające-czy naprawdę istnieją?

Tabletki 2 - freerangestock.com

We współczesnym świecie ciężko jest zadbać o zgrabną, wysportowaną sylwetkę i pięknie wyrzeźbione ciało. Otyłość spowodowana złą dietą, stresem i siedzącym trybem życia, uważana jest obecnie za chorobę XXI wieku. Całe szczęście, ze względu na własne bezpieczeństwo i pragnienie akceptacji społecznej, coraz więcej ludzi z nadwagą decyduje się na kuracje odchudzające.

Niestety większość z nich wykazuje chęć zrzucenia zbędnych kilogramów wykorzystując suplementy, których zadaniem jest udział w rozkładzie tłuszczów i cukrów w organizmie. Tabletki na odchudzanie hamują apetyt, przyśpieszają metabolizm, regulują i nadzorują bilans wodny, jednak nie wszystkie oddziałują na organizm w korzystny sposób. Jedynie sprawdzone preparaty, pochodzące z wiadomego źródła, najlepiej znanego producenta charakteryzują się wysoką skutecznością. Nie należy jednak zapominać, że nawet najlepsze środki jedynie wspomagają odchudzanie. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim prawidłowo zbilansowana dieta i systematyczna aktywność fizyczna.

Wśród ogólnodostępnych suplementów dużym zainteresowaniem cieszy się CLA i L-karnityna. Popularne spalacze tłuszczu podczas intensywnego wysiłku wykorzystują tłuszcze jako źródło energii, dzięki czemu przynoszą widoczne efekty po kilku miesiącach stosowania. Niestety w pojedynkę nie wykazują większej skuteczności, wręcz przeciwnie, stają się przyczyną niepożądanego efektu jo-jo. Błonnik i spirulina- naturalne substancje zmniejszają uczucie głodu, przyśpieszają przemianę materii i oczyszczają organizm z toksyn, przyczyniając się do redukcji tkanki tłuszczowej. Pomimo, że dają uczucie nasycenia, nie zastąpią ćwiczeń fizycznych i zrównoważonego schematu żywieniowego.

Obecnie największą popularnością cieszą się słynne termogeniki. Różnorodne tabletki odchudzające wykorzystują proces termogenezy powodującej podwyższenie metabolizmu, poprzez zwiększone uwalnianie ciepła z organizmu. Wspierają rozkład lipidów w procesie liolizy. Składniki spalające tłuszcz odpowiedzialne są za produkcję ciepła przez organizm, dzięki czemu pobudzają aktywność metaboliczną i pomagają powrócić do smukłej sylwetki. Substancje lipotropowe polecane są dla osób mało aktywnych, prowadzących siedzący tryb życia. Co prawda pozwalają na utratę masy, jednak w niewielkim stopniu.

Decydując się na preparaty wspomagające odchudzanie należy liczyć się z faktem, iż łączenie różnych suplementów zakończyć się może poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Z kolei niektóre medykamenty działają jedynie w połączeniu z innymi substancjami i tylko pod warunkiem systematycznych ćwiczeń fizycznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na preparaty mało znanych marek oraz kapsułki niewiadomego pochodzenia. Okazuje się, że supersanty apetytu, jak również tabletki wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej przynoszą jedynie odwrotne rezultaty, zagrażając jednocześnie zdrowiu, a nawet życiu osób je stosujących.

Do najbardziej skutecznych suplementów wspomagających walkę z nadwagą zaliczyć można: kwas linolowy, kofeinę, wyciąg z zielonej herbaty, spirulinę, senefrynę, błonnik, chrom oraz fasolaminę, nie zapominając o fakcie, że jedynie te, oparte na naturalnych substancjach są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Zważając na kwestię skuteczności tabletek odchudzających nie ma się co łudzić, że istnieją cudowne specyfiki i nadzwyczajne diety cud. W dążeniu do idealnej sylwetki prym wiedzie indywidualnie dopasowany schemat żywieniowy i regularna aktywność fizyczna. Odpowiednia dieta i ćwiczenia aerobowe połączone z treningiem siłowym, stanowią podstawę do uzyskania idealnej sylwetki. Preparaty odchudzające mają jedynie działanie wspomagające i potęgują rezultat zmiany trybu życia na bardziej dynamiczny.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania