Śmierć przez brak śmiechu.

heart.jpg

Oczywiście nie tak dosłownie lecz coś w tym stwierdzeniu jest. Przy okazji pierwszego kwietnia można się zastanowić nad znaczeniem śmiechu i jego wpływem na nasze zdrowie.

Jak wskazują badania duża dawka śmiechu ma korzystny wpływ na zdrowie naszych naczyń krwionośnych. Śmiech powoduje zwiększenie przepływu krwi i poprawę funkcjonowania naczyń krwionośnych - tak donosi Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej. Zwalczanie za pomocą śmiechu stresu jest w szczególności korzystne dla osób cierpianych na nadciśnienie.Stres i wysokie ciśnienie krwi mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Połączenie presji w pracy, finansowych kłopotów domowych jak w sferze prywatno-uczuciowej może być powodem podniesienia ciśnienia krwi i spowodowania nadciśnienia a nawet może być przyczyną choroby układu krążenia. Jak wynika z przeprowadzonych badan częsta zdrowa dawka śmiechu może być doskonałą profilaktyką tych chorób. Śmiech powoduje obniżenie poziomu hormonów stresowych tj., kortyzolu, adrenaliny, dopaminy czy hormonu wzrostu, natomiast powoduje zwiększenie poziomu hormonów szczęścia które dobrze wpływają na serce - endorfin i neuroprzekaźników. Może również być czynnikiem wzmacniającym odporność i zmniejszać fizyczne objawy stresu.

Śmiech powoduje rozluźnienie mięśni na nawet 45 minut. wysokie ciśnienie krwi u wielu dorosłych osób występuje i może być przyczyna zgonu przez m.in. zawał serca.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania