Sny złagodzą lęki

3_sen-mezczyzna-lozko.jpg

Podczas konferencji Society for Neuroscience w Nowym Orleanie przedstawiono wyniki badań, z których wynika, że można wyleczyć osobę z trapiących ją lęków poddając ją podczas snu kuracji zapachowej. Muszą być to zapachy, które kojarzyć się będą osobie poddawanej terapii ze zdarzeniami, które traumę lub lęki wywołały.

Najogólniej mówiąc badanie polegało na pokazywaniu osobom biorącym w nim udział grupy cztery różnych zdjęć z towarzyszącymi im zapachami. Niektóre zdjęcia wzbudzały lęk w uczestnikach badań. Nocą poddawani byli oni terapii zapachowej o różnych stopniach natężenia zapachu. Uczestnicy, którzy podczas snu mieli okazję wdychać zapachy kojarzące się ze wzbudzającymi w nich lęk zdjęciami, na drugi dzień nie odczuwali już strachu ani lęku.

Tym samym być możę udało się opracować nową metodę leczenia osób cierpiących na zespół stresu pourazowego. Naukowcy mają już pomysł na to jak taka terapia mogłaby wyglądać. Prowadzone będą także dalsze badania, które będą miały na celu określenie fazy snu w jakiej zachodzą takie zmiany.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania