Spacer zwiększa kreatywność

rodzina biega,  imagerymajestic / www.freedigitalphotos.net

Badacze z Uniwersytetu Stanforda na łamach czasopisma Experimental Psychology: Learning, Memory and Cognition poinformowali, że spacer może być lekarstwem na brak kreatywności. Pismo wydawane jest przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.

W badaniu uczestniczyło 176 studentów. Badacze spostrzegli, że podczas każdego eksperymentu podczas chodzenia na bieżni w pustym pokoju, uczestnikom przychodziło do głowy więcej kreatywnych rozwiązań (np. różne zastosowania dla danego przedmiotu) w porównaniu do osób siedzących. Natomiast, gdy zadanie studenta polegało na rozwiązywaniu zadania i udzieleniu jednej odpowiedzi, lepiej radziły sobie osoby siedzące.

W celu sprawdzenia, czy kreatywność wynikała z samego chodzenia czy z samego przebywania na zewnątrz, naukowcy porównali odpowiedzi studentów, którzy siedzieli w pustym pomieszczeniu i chodzili na bieżni, z tymi, którzy spacerowali na zewnątrz, a także studentami poruszającymi się na zewnątrz na wózku inwalidzkim. Analiza odpowiedzi potwierdziła, że osoby chodzące na bieżni i spacerujące na zewnątrz były bardziej kreatywne, niż te które poruszały się na wózku inwalidzkim i te, które siedziały.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania