Specyfika usług urologicznych

sok mężczyzna, by Ambro/ www.freedigitalphotos.net

W społeczeństwie wciąż krążą błędne przekonania względem specjalistów urologii. Bardzo często myleni są z lekarzami nefrologii, których specjalność nie wiąże się z metodami inwazyjnymi, tak jak w przypadku urologii. Według innych przekonań, pacjentami urologów są wyłącznie mężczyźni.

W rezultacie oznaczałoby to, że kobiece nerki lub pęcherz są odporne na wszelkie niebezpieczeństwa...

Chcąc skorzystać z usług lekarza urologa, zajmującego się zarówno diagnostyką, jak i leczeniem chorób mających związek z układem moczowo-płciowym, należy zwrócić się do lekarza rodzinnego, w celu wystawienia skierowania na konsultację. Jeśli ten nie znajdzie ku temu stosownych potrzeb, bądź wystąpi inna potrzeba, istnieje możliwość skorzystania z prywatnych, odpłatnych poradni urologicznych. Z racji tego, ze lekarz ten zajmuje się chorobami nerek, nadnerczy, moczowodów, pęcherza, cewki moczowej oraz męskich narządów płciowych, powodów do skorzystania z jego usług jest bardzo wiele.

Zaliczyć tutaj można między innymi: różnego rodzaju nieprawidłowości w zabarwieniu i ilości moczu, odczuwanie bólu podczas oddawania moczu, pieczenie w okolicach cewki moczowej, bólu męskich narządów płciowych, nietrzymania moczu, czy chociażby dokuczliwego dyskomfortu pęcherza.

Po konsultacji z urologiem oraz dostosowaniu się do jego zaleceń, istnieje możliwość powstrzymania dolegliwości już w przeciągu kilku dni.

Aby postawić dobrą diagnozę, urolog stosuje wiele różnorodnych badań. Podstawą jest krótki wywiad z pacjentem, który może zdradzić więcej niż sam jego organizm. Kluczową rolę odgrywają badania moczu. Najlepiej gdyby były one wykonywane w przeciągu kilku nieodległych, następujących po sobie terminach. Lekarz może wykonać badanie per rectum oraz USG układu moczowego. Zdarza się, że konieczne jest zlecenie: badań laboratoryjnych, urografii, uroflowmetrii, biopsję stercza, cewnikowanie, czy chociażby rezonansu prostaty.

Pomimo, wczesnej, specjalistycznej konsultacji, bardzo często okazuje się, że pacjent wymaga długofalowej opieki w walce z chorobą. Najczęściej jest nią: niewydolność nerek, nefropatia, uropatia, kamica moczowa, czy komplikacje pourazowe.

Urolog Adam Michalski zajmuje się także płodnością mężczyzn, stanami zapalnymi, chorobami wenerycznymi oraz wadami wrodzonymi.

To jest ważna rzecz.

To jest ważna rzecz. Problemy urologiczne mogą być zagrożeniem nie tylko dla tego kto je ma, lecz także dla tych co z nimi żyją. Taka trauma może przenosić się na całą rodzinę i należy zgłębiać wiedzę na ten temat

słusznie, że autor

słusznie, że autor zwrócił uwagę na fakt, że urolog to nie tylko lekarz dla mężczyzn. to bardzo ważne :)

a wszystko to, po to, żeby

a wszystko to, po to, żeby mężczyzni byli zdrowi i radośni codziennie rano, ;/

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania