Stulatek uratowany dzięki operacji na otwartym sercu.

prezent_dziadek.jpg

Florentyńscy kardiochirurdzy przeprowadzili zakończoną sukcesem operacje na otwartym sercu u 100-letniego pacjenta. Zabieg polegał na balonikowaniu tętnic wieńcowych oraz wszczepieniu 3 stentów.

Sukces kardiochirurgów z Włoszech został uznany za rekordowy na skale światową. Operowany pacjent był emerytowanym lekarzem, który nie dawno świętował półtora miesiąca temu, a leczył innych do 80 roku życia. Agencje informacyjne zwracają uwagę na to że zabieg został przeprowadzony na otwartym sercu we włoskim szpitalu przez włoskich kardiochirurgów. Jak wypowaidaja się polscy lekarze, wbrew twierdzeniom agencji informacyjnych jest jednak precedens otóż 4 stycznia tego roku lekarze z krakowskiego szpitala uratowali 102-letnia staruszkę która przeszła ciężki zawał serca po 2 godzinach od zawału przeszła ona zabieg angioplastyki wieńcowej z wszczepieniem 2 metalowych stentów. Jak mówią lekarze kryterium wieku już nie istnieje praktycznie i przestało być bariera przed wykonywaniem tak trudnych zabiegów. U starszych osób występują jednakże trudności w diagnozowaniu chorób gdyż oprócz poszukiwanej występują często u pacjentów inne choroby.

Źródło: rynek zdrowia.pl

W Krakowie Prof. Sadowski

W Krakowie Prof. Sadowski tez operuje takich staruszkow. NIkomu nie odmawia pomocy i zawsze czeba sie z nim spotkac i go zapytac bo jest uczciwy i nikogo nie kladzie na stol tylko dla operacji a potem do piachu. jestesm mu wdzieczny do konca zycia.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania