Suplementy na libido - jakich składników szukać?

Tabletki - zdjęcie partnera

Uzyskanie wysokich zdolności seksualnych to chyba jedno z największych pragnień każdego człowieka. To dzięki nim można odczuwać intensywniejsze podniecenie seksualne, a co za tym idzie - cieszyć się jeszcze bardziej satysfakcjonującymi doznaniami w trakcie współżycia. Problem w tym, że wysokie "libido dwudziestolatka" nie jest dane nikomu na stałe. Wręcz przeciwnie, jego poziom z roku na rok słabnie, co oczywiście wiąże się z koniecznością jego podwyższania. Odpowiedzią są suplementy wspierające potencję i libido - jednak trzeba wiedzieć jakimi składnikami cechuje się skuteczny preparat.

Jak działają suplementy na libido?

Wzrost potencji seksualnej może być stymulowany wielotorowo. Aktywność fizyczna, odpowiednia dieta, a także suplementy i... seks, to czynniki, które skutecznie ją wzmacniają. W niniejszym artykule skupimy się na szeroko rozumianej suplementacji, która - w zamyśle jej twórców - ma zwiększyć zdolność do intensywniejszego przeżywania doznań seksualnych.

Od razu trzeba podkreślić, że "tabletki na libido" to w większości suplementy diety. Składają się one z naturalnych substancji czynnych, których zadaniem jest intensyfikacja niektórych procesów zachodzących w organizmie. Poza tym termin "suplement" jest przypisany wyłącznie do tych preparatów, które są dodatkiem do zoptymalizowanej diety. Nie można ich zatem stosować jako jej zamiennik.

Składniki, których warto szukać

Oczywisty jest fakt, że za skutecznością suplementu stoi jego receptura. Nie musi być ona bardzo rozbudowana, jednak warto spojrzeć czy zawiera choćby kilka składników znanych z właściwości podkręcających libido. Podczas wyboru tabletek na libido - zarówno dla kobiet jak i mężczyzn - można posiłkować się dostępnymi w sieci rankingami. Jednym z takich portali jest kowalezdrowia.pl, na którym znajdziemy polecane suplementy z kategorii zdrowia i urody. Pamiętaj jednak, że przed zakupem warto dokładnie prześwietlić produkt, a w szczególności przeciwwskazania dotyczące stosowania

Buzdyganek ziemny

Roślina, która bardzo często wchodzi w skład różnego rodzaju suplementów na libido. Nic w tym dziwnego, gdyż u kobiet zmniejsza on współczynnik BMI, obniża poziom insuliny, poprawia efektywność wytwarzania hormonu luteinizującego, a także zmniejsza ciśnienie.

Z kolei u mężczyzn (poza niektórymi, powyższymi zjawiskami) wpływa on też na jakość spermy i zwiększa intensywność procesów jej wytwarzania. Jednym słowem - wyciąg z tej rośliny korzystnie wpływa nie tylko na potencję, ale też na zdolność do późniejszej prokreacji.

Żeńszeń

Wyciąg z tej rośliny jest jednym z najskuteczniejszych w walce z obniżoną potencją. Zawarte w nim składniki wpływają przede wszystkim na jakość życia seksualnego u mężczyzn, aczkolwiek w przypadku kobiet również są dość skuteczne. Istotą działania żeńszenia jest synteza tlenku azotu we krwi, który w naturalny sposób wpływa na poprawę erekcji.

Co więcej, wyciągi z żeńszenia poprawiają ukrwienie narządów płciowych, a także zwiększają produkcję męskich hormonów płciowych. Warto przy tym podkreślić, że największą skutecznością wyróżnia się żeńszeń koreański.

Lubczyk

Lubczyk od wieków znany jest jako "polski afrodyzjak". Dawnym zwyczajem dodawano ją do wianków ślubnych, gdyż utożsamiano ją z powodzeniem w małżeńskim współżyciu. Powiązanie to jest zresztą nieprzypadkowe, gdyż to właśnie lubczyk znacząco wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, które jest odpowiedzialne za odczucie seksualnego pobudzenia.

Co ważne - lubczyk działa "w każdych warunkach". Można go podawać zarówno w formie naparu, jak i dodatku do różnego rodzaju potraw.

Miłorząb japoński

Roślina, która w walce z osłabionym libido działa przede wszystkim jako środek pomocniczy. Co prawda nie powoduje ona natychmiastowego wzmocnienia pożądania seksualnego, ale za to stymuluje obwodowy układ nerwowy do jeszcze intensywniejszej pracy.

Miłorząb jest też bardzo pomocny w trakcie nauki, gdyż pozwala na skuteczne zwiększenie zdolności umysłu do przyswajania wiedzy. Między innymi to właśnie dlatego jest on traktowany jako roślina, dzięki której organizm nabywa zdolność do intensywniejszego przeżywania seksu.

Żurawina amerykańska

Dość rzadko spotykana w Polsce roślina, co jednak nie oznacza, że jest ona nieskuteczna w walce z niskim libido. Jej podstawowym zadaniem jest dostarczenie organizmowi odpowiednio dużej dawki witaminy C.

Na tym jednak nie koniec, gdyż żurawina znacznie usprawnia proces ukrwienia tkanek, a co za tym idzie - również i narządów płciowych. Poza tym regularne stosowanie żurawiny bardzo korzystnie wpływa na podniesienie ciśnienia krwi, co ma istotne znaczenie w budowaniu odczucia podniecenia.

Szafran

Wyciąg z tej rośliny działa na organizm człowieka w sposób wielopłaszczyznowy. Po pierwsze, korzystnie wpływa na procesy odpowiedzialne za spalanie tłuszczu. Po drugie, może być pomocny w procesie zwiększenia produkcji testosteronu, a więc męskiego hormonu płciowego.

Wreszcie, może być on traktowany jako naturalny antyoksydant, którego stosowanie pomoże w zapobieganiu procesom starzenia się. Warto też dodać, że w dłuższej perspektywie szafran pomaga też w oczyszczeniu naczyń krwionośnych i dróg moczowych.

Guarana

Bardzo dobrze znany środek pobudzający, którego zadaniem jest dostarczenie organizmowi jak największej dawki energii. Proces ten jest realizowany w sposób wielopłaszczyznowy i polega w głównej mierze na szybszym spalaniu tłuszczów (również poprzez termogenezę), a także na podniesieniu ciśnienia krwi.

W kontekście takich zjawisk jak potencja, guarana pomaga w efektywniejszym ukrwieniu narządów płciowych, ale też poprawia ciśnienie i zwiększa odczucie podniecenia seksualnego.

Maca peruwiańska

Suplement diety, który zwiększa intensywność ukrwienia organizmu (zwłaszcza narządów płciowych), a także optymalizuje procesy odpowiedzialne za powstawanie kobiecych i męskich hormonów. U mężczyzn maca znacząco wpływa na jakość spermy, a także zwiększa intensywność wytrysku.

Z kolei u kobiet jest ona odpowiedzialna za wzrost doznań seksualnych, lepsze nawilżenie pochwy itd. O skuteczności macy niech świadczy fakt, że w wielu przypadkach stosuje się ją pomocniczo jako środek wspierający potencję i libido.

Wąkrotka azjatycka

Ekstrakt z tej rośliny co prawda nie wpływa bezpośrednio na pracę układów hormonalnego i płciowego, ale za to pozwala w znacznym stopniu ograniczyć zmęczenie, a co za tym idzie - poprawić jakość życia seksualnego. To właśnie dlatego jest ona stosowana głównie jako środek pomocniczy w suplementach diety przeznaczonych do walki ze zbyt niskim libido.

Suplementy i ich znaczenie w walce z niskim libido

Powyższe zestawienie nie obejmuje wszystkich substancji, które - w mniejszym lub w większym stopniu - mogłyby oddziaływać na pracę układów rozrodczego i hormonalnego. Rolę tą mogą bowiem odgrywać również i te suplementy, które:

  • wpływają na wzrost ciśnienia krwi,
  • ograniczają wchłanianie substancji odżywczych,
  • wspierają procesy odpowiedzialne za ukrwienie narządów płciowych,
  • dodają energii, wykazując efekt pobudzający,
  • poprawiają zdolności intelektualne umysłu, np. poprzez jego pobudzenie.

Na uwagę zasługuje również fakt, że suplementy te - mimo istotnego znaczenia dla organizmu - muszą być łączone z witaminami. Efekt zwiększenia potencji uzyska się między innymi dzięki witaminie B6 (pirodyksyna), witaminie B5 (kwas pantotenowy), witaminie B12 (tak zwana kabalamina) i witaminie E.

Aby uzyskać jeszcze większą skuteczność ich działania, warto je stosować głównie w postaci... naturalnej, przy czym należy pamiętać, że skuteczna suplementacja to nie wszystko! Liczy się również aktywny tryb życia, zdrowe jedzenie i - w razie wystąpienia nadwagi i otyłości - ciągłe nastawienie na redukcję masy ciała. To właśnie (mówiąc kolokwialnie) ciągłe "zasiedzenie" jest jednym z tych czynników, które skutecznie ograniczają odczucie podniecenia.

Podsumowanie


Podsumowując, słaba potencja to niedogodność, która wymaga odpowiedniej suplementacji. Na tym jednak nie koniec, gdyż satysfakcja seksualna jest pochodną wielu zjawisk zachodzących w organizmie, w tym optymalnego BMI, aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania