Szczepionka antynikotynowa?

palenie_d.jpg

Czy można rzucić palenie przy pomocy szczepionki? Okazuje się, że w niedługim czasie może być to możliwe. Ma ona działać w taki sposób: całkowicie syntetyczne nanocząsteczki mają stymulować odpowiedź odpornościową przeciw nikotynie. W tym momencie przeciwciała nie pozwalają molekule zawartej w tytoniu na dotarcie do mózgu, w którym jest ona aktywowana. Tak w wielkim skrócie działać ma nowa szczepionka znajdująca się obecnie w pierwszej fazie badań klinicznych.

Jeśli badania przebiegną pomyślnie to ich rezultaty powinny zostać opublikowane już tego lata. Przedstawiciele amerykańskiej firmy Selecta Biosciences mającej siedzibę w Bostonie twierdzą, że będzie to prawdziwa rewolucja w dziedzinie walki z nałogiem tytoniowym. Opracowywana szczepionka nosi roboczą nazwę SEL-068.

Jest to wielka i bardzo interesująca nowina. Tym bardziej, że jest to pierwszy opracowany produkt posiadające całkowicie sztuczne przeciwciała. Co więcej, jest to produkt testowany na ludziach (pierwszy etap badań klinicznych). Całe badanie zostało opracowane przez naukowców w Harwardzie, a także badaczy z amerykańskiego instytutu MIT (Massachusetts Institute of Technology)

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania

Wybrane opinie i komentarze