Tabletki nasenne są skuteczne jedynie w krótkim okresie.

sen para, photostock/ www.freedigitalphotos.net

Prowadzący badania nad bezsennością prof. Leon Lack przekonuje, że stosowanie środków nasennych jest skuteczne jedynie w perspektywie krótkoterminowej. Na dłuższą metę okazuje się, że nie pomagają leczyć z bezsenności i wtedy przychodzi zmierzyć się z konsekwencjami ich zażywania.

Wyniki badań zostały opublikowane na stronie internetowej Uniwersytetu Flinders w Adelajdzie

Osoby, które stosują środki nasenne w większości wciąż skarżą się na problemy ze snem. Leki nasenne pomagają, jest to jednak krótkookresowa pomoc i prawie zawsze przyjmowanie ich kończy się problemem z uzależnieniem.

Zdaniem badacza, najlepszym sposobem na zapobieganie bezsenności jest chodzenie spać wtedy, gdy czujemy się zmęczeni. Gdy nie możemy zasnąć w ciągu 15 minut – wstawanie z łóżka. Należy zadbać o to, żeby sypialnia była jedynie miejscem wypoczynku i pozbyć się z niej urządzeń rozpraszających, takich jak telewizor, czy komputer.

Inną przyczyną problemów z zasypianiem może być rozregulowanie zegara biologicznego. W takich przypadkach stosuje się często terapię jasnym światłem. Prof. Lack, wraz ze swoim zespołem opracował serię przenośnych urządzeń, które będą pomocne dla osób z tym rodzajem bezsenności.

Źródło: PAP

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania