"Telewizory i samochody" zwiększają ryzyko otyłości

pracoholizm, by David Castillo Dominici/www.freedigitalphotos.net

Współcześnie, wielu z nas spędza swoje życie w pozycji siedzącej, czy to przed komputerem lub telewizorem, czy w samochodzie podczas dojazdów np. do pracy. Teraz, nowe badania pokazują, że epidemia otyłości i wzrost występowania cukrzycy typu 2 doświadczane w krajach rozwiniętych mogą wkrótce wpłynąć również na kraje o niskich dochodach, ponieważ coraz więcej osób ma możliwość posiadania telewizora, komputera i samochodu.

Badania przeprowadzone przez prof Scott Lear z Simon Fraser University w Kanadzie, zostały opublikowane w CMAJ, w czasopiśmie Kanadyjskiego Stowarzyszenia Medycznego.

Na wstępie artykułu, zastępca redaktora naczelnego CMAJ, Kirsten Patrick zauważa, że ​​w coraz większym stopniu, dowody sugerującą, że zbyt dużo czasu spędzonego na siedzeniu jest związane ze złym stanem zdrowia i jest czynnikiem ryzyka przedwczesnej śmierci.

Aby zbadać zależność, jak siedzący tryb wywołany przez korzystanie z technologii - takich jak telewizory i samochody - wpływa na aktywność fizyczną, prof Lear i jego zespół międzynarodowych naukowców ocenił dane dotyczące ponad 150 tysięcy ludzi z 17 krajów (o wysokim, średnim i niskim dochodzie).

Źródło: Medical News Today

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania