Terapie alternatywne zaburzają kontrolę astmy

Kid - freerangestock.com

Astma jest przewlekłą chorobą wymagającą ogromnej samokontroli ze strony chorej osoby. Jednak kiedy choroba dotyczy dzieci, to rodzice są zobowiązani do odpowiedniego czuwania nad dzieckiem i współpracy z lekarzem aby maksymalnie zmniejszyć częstotliwość ataków.

Niestety, rodzice często rezygnują z leczenia które jest kierowane przez lekarza i korzystają z niepewnych, niesprawdzonych terapii alternatywnych. Zamiast poprawić stan zdrowia, mogą one pogłębić chorobę. Według lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala im Św. Justyny w Montrealu, rodzice kierując leczenie w stronę terapii alternatywnych sami narażają swoje dziecko na pogorszenie jego stanu. Teorie te są potwierdzone w badaniach, po dokonaniu analizy danych zebranych od grupy ponad 2000 dzieci z astmą. Została przeprowadzona ankieta, gdzie zostali zapytani rodzice czy kiedykolwiek korzystali z alternatywnych metod terapii, aby złagodzić objawy choroby u swoich dzieci. Odpowiedzi zaniepokoiły lekarzy gdyż, w ciągu 8 lat około 13% rodziców próbowało „na własna rękę” leczyć swoje maluchy, a większość poddawanych terapiom alternatywnym dzieci miała mniej niż 6 lat.

Lekarze są zdania iż ten stan jest już dużym problemem nie tylko z powodu stosowania metod nie medycznych, które nie są sprawdzone i nie ma żadnych dowodów na to że są skuteczne. Niestety u tych dzieci astma jest również 2-krotnie częściej źle kontrolowana niż u maluchów które są leczone w standardowy sposób.

Źródło: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania