Trzy porady jak dbać o zęby

Dentysta z narzędziami - zdjęcie partnera
Zdrowy, piękny i biały uśmiech to coś, czym chciałby móc się pochwalić każdy z nas. Jednak nikt nie osiągnie tego bez odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej i dbania o zęby oraz dziąsła. O tym, jak powinno się dbać o zęby, można by pisać wielostronicowe książki. My zamiast tego proponujemy krótki artykuł poradnikowy, w którym zwróciliśmy uwagę na trzy aspekty, które trzeba wziąć pod uwagę w pielęgnacji jamy ustnej. Oto trzy nasze porady!

Odpowiednia dieta to klucz do zdrowych zębów!

Od razu przechodzimy do rzeczy i zaczynamy od sprawy kluczowej. Dieta, a także wszystko to, co jej dotyczy, ma kolosalny wpływ na jamę ustną – zarówno zęby, jak i dziąsła czy język. Przede wszystkim należy zrezygnować lub zdecydowanie ograniczyć jedzenie słodyczy oraz picie słodzonych napojów, które znacząco zwiększają ryzyko powstawania próchnicy. Bardzo szkodliwe jest również podjadanie czy popijanie smakowych napojów wieczorem i w nocy już po szczotkowaniu zębów. Jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem w takich okolicznościach jest picie wody!

Dieta to jednak temat-rzeka… Mówiąc o pielęgnacji jamy ustnej, nie możemy nie wspomnieć o szkodliwych nawykach. Częste picie herbaty czy kawy może prowadzić do powstawania przebarwień i gromadzenia się nieestetycznego osadu na zębach. Jeszcze gorszy wpływ na kondycję zębów mają używki, takie jak tytoń czy alkohol.

Postaw na szczoteczki soniczne i profesjonalne urządzenia

Jeszcze kilkanaście lat temu większość z nas stosowała tradycyjne szczoteczki do zębów. Jednak nie oszukujmy się – nie zawsze były one skuteczne. Czas szczotkowania nie był w żaden sposób kontrolowany, a szybkość ruchów – ograniczona ludzkimi możliwościami. Dlatego współcześnie warto stawiać na elektryczne i soniczne szczoteczki, jakie oferują firmy produkujące urządzenia dentystyczne – na przykład SEYSSO.

Nowoczesne szczoteczki soniczne mają różne tryby pracy, poza czyszczeniem zębów masują dziąsła i poprawiają ich ukrwienie, są też wyposażone w timer, kontrolujący czas szczotkowania. Do tego warto zaopatrzyć się w irygator do płukania jamy ustnej, który skutecznie i bezboleśnie czyści przestrzenie między zębami i obszary poniżej linii dziąseł.

Pamiętaj o zdrowych nawykach

Nawet najlepsze szczoteczki soniczne do zębów i irygatory na niewiele się zdadzą, jeśli zapomnisz o innych zdrowych nawykach. Co mamy na myśli? Przede wszystkim miej świadomość tego, że zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem, choć niektórzy dentyści zalecają czyszczenie ich po każdym posiłku. Najważniejsze jest jednak dokładne szczotkowanie wieczorem, by przed snem usunąć resztki jedzenia. Pamiętaj też o regularnym odwiedzaniu stomatologa.

Domowa pielęgnacja jamy ustnej z SEYSSO

Gdzie kupować szczoteczki do zębów, irygatory do płukania jamy ustnej i inne praktyczne urządzenia, które przydają się w domowej pielęgnacji jamy ustnej? Takie produkty można znaleźć obecnie w ofertach praktycznie wszystkich firm z branży dentystycznej. My polecamy markę SEYSSO, która oferuje szczoteczki i irygatory dostosowane do wymagań różnych grup wiekowych!

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania