Udar mózgu – większe prawdopodobieństwo zachorowania u osób w stanie przedcukrzycowym

human brain, digitalart / www.freedigitalpfotos.net

Stan przedcukrzycowy objawia się wyższym niż normalnie poziomem glukozy we krwi. Zaniedbany i nieleczony przekształca się w cukrzycę typu 2. Problem ten dotyczy ogromnej ilości osób, a ich liczba wciąż rośnie. Opublikowane ostatnio na łamach BMJ wyniki badań pokazują jednoznacznie, że ryzyko pojawienia się udaru mózgu u osób ze stanem przedcukrzycowym jest znacznie wyższe.

W samych Stanach Zjednoczonych liczbę cukrzyków szacuje się na około 79 milionów. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego postanowili przyjrzeć się bliżej i przeanalizować zależność występowania udaru mózgu a stanem przedcukrzycowym u pacjenta. Przeanalizowali oni wyniki 15 przeprowadzonych badań, w których łącznie brało udział ponad 760 tysięcy osób.

W zależności od poziomu glukozy we krwi ryzyko udaru rosło nawet o kilkudziesięciu procent. Głównym powodem wystąpienia stanu przedcukrzycowego, a finalnie wzrostu ryzyka udaru są czynniki sercowo-naczyniowe takie jak zła waga czy niezdrowy styl życia. Coraz częściej ludzie przestają zwracać uwagę na to co jedzą, w jakich ilościach oraz nie dbają o dobrą formę organizmu odsuwając sport na drugi plan. Właśnie dlatego z roku na rok liczba zachorowań na cukrzycą tak przerażająco się powiększa.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania