Uzależnienie od "Facebooka" wyjaśnione

facebook, by Pixomar/www.freedigitalphotos.net

Są szanse, że jedną z pierwszych rzeczy, jaką dzisiaj zrobi wielu z nas, będzie sprawdzenie Facebooka- zaintrygowani, aby zobaczyć, czy ktoś skomentował naszą ostatnią aktualizację statusu.

Teraz naukowcy twierdzą, że odkryli, co dokładnie sprawia, że ​​niektórzy z nas uzależniają się od sławy social media (mediów społecznych)- to wszystko związane jest z aktywnością obszaru "nagrody" w mózgu.

Naukowcy z Niemiec przeprowadzili pierwsze badania przyglądając się, jak korzystanie z mediów społecznych jest związane z aktywnością mózgu, analizowali wykorzystanie Facebooka przez 31 uczestników.

Badanie, opublikowane w czasopiśmie Frontiers in Human Neuroscience, koncentruje się w szczególności na jądrze półleżącym uczestników. Jest to niewielka struktura w mózgu, będąca częścią układu nagrody człowieka. Naukowcy twierdzą, że jest odpowiedzialna za przyjemność, jaką mamy z procesu "nagrody", włączając w to pieniądze, żywność, stosunek płciowy i wzrost reputacji.

Wszyscy uczestnicy musieli uzupełnić Facebook Intensity Scale (Skalę intensywności na Facebooku). Która określała:
- ilu przyjaciół na Facebooku ma każdy uczestnik
- ile spędza minut, każdego dnia na Facebooku
- ich ogólne przemyślenia na temat Facebooka i jak czują się korzystając z serwisu

Następnie, uczestnicy zostali poproszeni o udzielenie wywiadu, polegającego na krótkim przedstawieniu się i odpowiedzeniu na osiem pytań dotyczących ich pracy, hobby, życia społecznego i długoterminowych celów.

Wszystkie pozytywne opinie są postrzegane w mózgu jako "nagrody"

Wyniki badania pokazały, że uczestnicy, którzy uzyskali pozytywną opinię o sobie, wykazali silniejszą działalność w jądrze półleżącym w porównaniu z sytuacją, kiedy widzieli pozytywne opinie u innej osoby. Odpowiadało to podanej przez użytkownika Facebooka intensywności.

Źródło: medicalnewstoday.com

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania