W tym roku wg WHO papierosy zabije 6 mln osób.

Cigarettes - freerangestock.com

Zdaniem WHO w tym roku z rąk papierosów umrze prawie 6 mln osób, z czego 600 tysięcy będzie osobami nie palącymi a tzw. biernymi palaczami czyli ludźmi przebywającymi w otoczeniu palaczy. Takie doniesienia przedstawiło WHO przed przypadającym na 31 maja Światowym Dniem bez Papierosa.

Według Światowej Organizacji Zdrowia jeżeli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki w 203 roku papierosy będą mogły spowodować śmierć już prawie 8 mln osób. Jak wynika z danych WHO, w całym XX wieku tytoń zabił 100 mln osób a w tym wieku może już zebrać dużo większe żniwo bo prawie 1 ale mld osób jeżeli obecnie panująca tendencja umieralności będzie się nadal utrzymywała. Zdaniem WHO najlepszym instrumentem który służy ograniczaniu palenia jest konwencja WHO w sprawie zmniejszenia skutków palenia tytoniu dla zdrowie z 2003 roku które weszła w życie w roku 2005.

Tytoń jest jedną z głównych czynników odpowiedzialnych za epidemię niezakaźnych chorób jak choroby serca, mózgu, nowotworu czy rozedma płucna a te choroby są odpowiedzialne za 63% wszystkich zgonów na świecie.

Źródło: rynek zdrowia.pl

A ilu ludzi zabiją:

A ilu ludzi zabiją: spaliny, otyłość, PIS i PO?

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania