Wiecznie się martwisz? Jesteś bardziej narażony na zespół stresu pourazowego

stres1.jpeg

Amerykańscy naukowcy twierdzą, że ciągłe zmartwienia mogą z dużym prawdopodobieństwem prowadzić do zachorowania na zespół stresu pourazowego. Wyniki badań zamieszczono w czasopiśmie Psychological Medicine.

Osoby, które są bardziej skłonne do przesadnego reagowania w obliczu codziennych problemów i często odczuwają niepokój, po wystąpieniu traumatycznego doświadczenia są bardziej narażeni na zespół stresu pourazowego (PTSD) - odkryli badacze z Michigan State University

Uczestnicy badania w pierwszej kolejności zostali sprawdzeni pod kątem nasilenia neurotyzmu. Obserwacja trwała 10 lat. Co jakiś czas sprawdzano stan psychiczny badanych. Około połowa badanych w badanym okresie przeżyła traumatyczne wydarzenie, jak bycie świadkiem, bądź ofiarą wypadku, śmierć ukochanej osoby. Zwiększoną tendencję do zachorowania na zespół stresu pourazowego wykazywali jedynie Ci, którzy mieli podwyższony poziom neurotyzmu.

Jest to pierwsze badanie biorące pod uwagę cechy neurotyczne osobowości człowieka zanim wystąpi zespół stresu pourazowego. Badacze są dumni ze swoich dokonań, dlatego, że do tej pory badania opierały się na retrospekcji, która nie daje pewności co do kolejności następowania poszczególnych zjawisk.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania