Wirus na walkę z nowotworami?

10.jpg

Naukowcy kanadyjscy z Ottawy są w trakcie prowadzenia badań, które pokazują iż inżynieria genetyczna pozwala na stworzenie wirusów które będą miały zdolność niszczenia komórek nowotworowych jednocześnie nie zagrażają kondycji zdrowych komórek organizmu.

W ubiegłym tygodniu kanadyjskie media upowszechniły wyniki badań zawartych w prestiżowym piśmie "Nature". Badania zostały przeprowadzone m.in. przez prof. Jhona Bella z Ottawa Hospital Research Institute. Jak wyjaśniał profesor w mediach kanadyjskich w prowadzonych doświadczeniach z udziałem 23 pacjentów chorujących na nieuleczalne nowotwory z przerzutami, leczenie polegało na dożylnym wstrzyknięciu do krwiobiegu pacjentów wirusów.

Iniekcja została wykonywana tylko raz w pięciu różnych dawkach. W wyniku takiego postępowania udawała się w wielu przypadkach chorobowych w znaczący sposób zmniejszyć rozmiary guzów rakowych. Jedynymi efektami ubocznymi jakie zostały zaobserwowane w trakcie bada okazały się symptomy podobne do objawów grypy. Wirus który niszczy guzy nowotworowe oznaczany jest symbolem JZ594 i jest spokrewniony z wirusem ospy który jest używany w szczepionkach ochronnych. W następnej fazie doświadczeń eksperymentalnej terapii będzie wirus podawany 120 chorym na raka wątroby.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania