Witaminy nie są metoda na raka czy choroby serca!

antybiotyki_txt_300x0_romiar-niestandardowy.jpg

Zażywanie różnorodnych multiwitaminowych preparatów nie powoduje zmniejszenia ryzyka zgonu z powodu choroby nowotworowej czy tez schorzeń serca – tak wynika z badań które zostały zawarte w „American Journal of Epidemiology”

Naukowcy z Uniwersytetu Hawajskiego w Honolulu przeprowadzili badania na grupie zróżnicowanej pod względem etnicznym w ilości ponad 82 tysięcy pań i panów o średnim wieku 60 lat. Zostały zebrane dane na temat zażywania przez nich preparatów z zestawem witamin i minerałów a sta ich zdrowia był śledzony przez następne 11 lat. W tym właśnie czasie zostało odnotowanych prawie 29 tysięcy zgonów z różnych przyczyn. Jak się okazało ogólny odsetek zgonów jak również zgonów z powodu nowotworu czy chorób układu sercowo-naczyniowego, nie różniły się wynikami z grupą która zażywała preparaty multiwitaminowe a grupą która nie brała tego typu środków. w każdej z tych grup na 00 osób około 6 zgonów było związanych właśnie z chorobą serca, 5 przypadków to były zgony przez raka a 4 przypadki to były zgony z innej przyczyny. Nie zostało również zaobserwowane aby witaminowe preparaty chroniły przed zachorowaniem na złośliwą formę nowotworu czy to płuc, jelita grubego czy odbytnicy, prostaty bądź piersi. Prawidłowość została wykazana po uwzględnieniu takich czynników jak wiek, przynależność etniczna, masa ciała badanego, wcześniejsze schorzenia, palenie czy hormonalne terapie zastępcze.

Według autorów badania są potwierdzeniem zaleceń amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia, iż lekarze powinni przepisywać preparaty witaminowe tylko osobom które cierpią na różne niedobory witamin lub awitaminozy i ich organizmy wymagają uzupełnienia tych mikroelementów.

Źródło: rynek zdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania

Wybrane opinie i komentarze