Współczesne metody zamykania naczynek

wspolczesnemetodyzamykanianaczynek1.jpg

Rozszerzone naczynka to problem, z którym boryka się coraz większa liczba kobiet i mężczyzn. Tego rodzaju nieestetyczne pajączki można jednak puścić w niepamięć, decydując się na skorzystanie z dorobku nauk medycznych. Współczesne kliniki urody proponują bowiem kilka metod zamykania naczynek i pozbycia się kompleksu raz na zawsze. Którą z nich wybrać i na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji?

Elektrokoagulacja

Metoda elektrokoagulacji opiera się na specyficznej dla białek właściwości, polegającej na ścinaniu się pod wpływem działania prądu elektrycznego. Urządzenie służące do zamykania naczynek tą techniką wysyła bowiem impulsy elektryczne w kierunku poszerzonych naczyń krwionośnych, których ścianki koagulują i ulegają wchłonięciu.

Zabieg wykonywany tą metodą obecnie odchodzi do lamusa przede wszystkim ze względu na stopień ingerencji w ciało, co stwarza ryzyko infekcji i dodatkowo – wiąże się z nieprzyjemnymi wrażeniami z perspektywy pacjenta. W niektórych przypadkach do osiągnięcia pełnej satysfakcji wystarczy jedna sesja zabiegowa, co stawia metodę w nieco lepszym świetle.

Laseroterapia

Zamykanie naczynek laserem to obecnie najbardziej polecana metoda pozbywania się problemu pajączków. Jest to podyktowane przede wszystkim wysoką skutecznością tej techniki, krótkim czasem trwania sesji zabiegowych oraz wysokim komfortem pacjenta. Metoda nie pozostawia blizn, a do osiągnięcia pełnego efektu niezbędne jest odbycie kilku sesji laseroterapii.

Podczas zabiegu specjalista posługuje się urządzeniem wysyłającym wiązkę laserową, która po przejściu przez skórę, pochłaniana jest przez konkretny rodzaj tkanki. W tym przypadku mowa jest oczywiście o naczyniach krwionośnych, które na skutek takiego traktowania zapadają się, a następnie są wchłaniane przez organizm.

Skleroterapia

Najbardziej wymagającą (przede wszystkim ze strony pacjenta) metodą zamykania naczynek jest skleroterapia. Technika polega na wstrzyknięciu do zmienionych naczyń krwionośnych roztworów odpowiednich substancji, które stymulują organizm do uruchomienia reakcji zapalnej. Znajdująca się w pajączku krew krzepnie, a całość tkanki ulega zwłóknieniu i rozłożonego w czasie wchłanianiu.

Wadą zabiegu z pewnością jest to, że na osiągnięcie końcowego efektu trzeba czekać dopóty, dopóki nie zostanie wchłonięta całość leczonego naczynka. Po zabiegu skleroterapii najczęściej niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja miejsca, którego dotyczył zabieg. Warto także wiedzieć, że ta technika pozwala nie tylko na pozbycie się pajączków, ale też rozległych zmian żylakowych.

Podsumowanie

We współczesnej praktyce lekarskiej wykorzystuje się trzy główne metody zamykania naczynek – pajączków. Obecnie najrozsądniejszym wyborem wydaje się laseroterapia, która jest techniką wypierającą wszystkie pozostałe.

Artykuł zewnętrzny

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania