Wyleczenie alkoholizmu i palenia papierosów „za jednym zamachem”

Wynalazcy z Gallo Center Uniwersyetu Kalifornijskiego w San Francisco oraz Karolinska Institutet oraz Pizera, wspólnie opracowali wynalazek i odkryli 2 związki które mogą leczyć uzależnienia od alkoholu i nikotyny jednocześnie.

W czasopiśmie Neuropsychopharmacology specjaliści opisali 2 związki, które w trakcie badań na gryzoniach, u nich znacznie obniżały spozycie alkoholu. Oba te związki wiązały się acetylocholinergicznymi receptorami nikotynowymi, dokładnie z ich podtypem α3ß4*. Receptory nAChR są to białka które występują w CUN i są odpowiedzialne właśnie ona za większość efektów działania nikotyny w naszym mózgu. Według najnowszych badań, geny kodujące α3ß4* mają dużą rolę w przypadku podatności na popadnięcie w alkoholizm jak również uzależnienie od nikotyny. Problemem jak dotąd było stworzenie odpowiedniego lekarstwa na podstawie przeprowadzonych badań i ich wyników. Oba związki zostały opracowane przez naukowców z Pfizera, a w trakcie testów klinicznych wykazane zostało, że CP-601932 – czyli wyprodukowany lek jest bezpieczny dla ludzi. Teraz należy ocenić jego skuteczność i prowadzić testy na drugim związku – PF-4575180.

Uzależnieni e od alkoholu i nikotyny często jest traktowane jako osobne zaburzenia, chodź od 60 do aż 80% alkoholików również pali papierosy. W tym momencie istnieją już strategie leczenia tych jednostek chorobowych oddzielnie które są bardzo skuteczne, lecz dane naukowców sugeruj, że wzięcie na celownik podtypów nAChR może dać nadzieję i umożliwić iż nałogi te będą zwalczane za jednym zamachem. Co ważne, u zwierząt CP-601932 i PF-4575180 ograniczały spożycie uzależniającego napoju, lecz nie wpływały na konsumpcje sacharozy, co wskazuje na brak wpływu na działanie mózgowego układu nagrody.

Źródło: medigo.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania