Zamiast implantu przeszczep tłuszczu.

rak_piersi.jpg

Chirurgia estetyczna wbrew powszechnej sławie nie zajmuje się tylko poprawa wyglądu sławnych osób na ich widzimisie. Często dzięki niej osiągalne są zabiegi które maja na celu przywrócić pacjenta do normalnego funkcjonowania odzyskania przez niego pewności siebie. Chirurgia plastyczna pod takim kątem jest bardzo ważnym aspektem dla kobiet które przeszły amputację piersi z powodu nowotworu.

Obecne na dzień dzisiejszy implanty dają dobre efekty estetyczne jednak są mimo wszystko dalekie od doskonałości. Pierś z implantem nie zachowuje się ani też nie wygląda naturalnie. Jednakże w przyszłości będzie można taki stan rzeczy zmienić gdyż już w najbliższej przyszłości będą przeprowadzane rekonstrukcje z przeszczepieniem tłuszczu własnego pacjentki. Tego typu zabiegi są już teraz wykonywane i z reguły pacjentki które poddały się takiemu zabiegowi są bardziej zadowolone z uzyskanego efektu niż panie które poddały się operacji z użyciem implantu sztucznego. Najczęściej wstrzykiwany jest tłuszcz z kobiecego własnego brzucha lub ud – mechanizm zabiegu działa na zasadzie autoprzeszczepu w inną okolice ciała. Taki zastrzyk z tłuszczu jest używany do poprawy kształtu piersi po wszczepieniu tradycyjnych implantów. Kiedy jednak niemożliwe jest odtworzenie takiego samego kształtu jak posiada druga pierś zdrowa, implant jest ostrzykiwany tłuszczem w miejscach potrzebnych do zachowania symetrii obu piersi.

Artykuł na temat tego rodzaju zabiegów ukazał się w czerwcowym numerze „Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej”. Ukazuje on światu nową technikę powiększania, odbudowy piersi właśnie przy pomocy własnego tłuszczu pacjentki bez używania sztucznych zastępczych implantów.

Źródło: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania