Zamieszczanie gniewnych postów potęguje frustrację

Boy with laptop - freerangestock.com

Prof. Ryan z Martin z University of Wisconsin-Green Bay opublikował artykuł w piśmie Cyberspsychology, Behavior, and Social Networking, w którym zaznacza, że wyrzucanie z siebie uczuć online, zamieszczanie gniewnych czy negatywnych postów jest jak gaszenie pożaru benzyną, ponieważ po dłuższym okresie czasu potęguje frustrację i może powodować niestosowne wyrażanie zdenerwowania.

Profesor obserwował jedynie witryny służące do narzekania (tzw. rant websites), mimo to twierdzi, że to zjawisko dotyczy także serwisów społecznościowych, informacyjnych i blogów.

Zarówno publikowanie, jak i czytanie narzekań pogarsza samopoczucie.

Przeprowadzono badania. W pierwszym udział wzięły 32 osoby w przedziale wiekowym 14-54 lata. W drugim studium zwerbowano studentów, których średnia wieku wyniosła 19 lat.

Badania polegały na obserwacji tego jakie strony odwiedzane są przez uczestników oraz jak często, ile czasu poświęcają tej czynności, ich późniejszych odczuć, działalności na tych stronach. Zapytano także o motywy, jakie nimi kierowały. W późniejszych badaniach każdy uczestnik miał stworzyć anonimowy post i czytać wpisy z witryn do narzekania.

Badacz uważa, że do wyrażania niezadowolenia online prowadzi często bezsilność. Amerykanin twierdzi również, że powinno się raczej skupić na rozwiązaniu problemów i że nie ma nic złego w byciu złym.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania