Zawał serca czy udar mózgu – cena za nominację do Oscara.

heart.jpg

Wśród 409 nominowanych osób do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w latach od 1927 roku do roku 2009 a 9n osób miała zawał serca a 29 przeszło udar mózgu.

Udary i zawały mózgu są schorzeniami które często przytrafiają się gwiazdom zza oceanu. Jak wynika z oceny badan, przynajmniej 1 z tych groźnych schorzeń miało prawie16% aktorów i aktorek które były nominowane do nagrody Akademii. Na udary chorowały głównie panie, a choroba w znaczący sposób odbiłą się na ich karierze zawodowej. Z badań wynika również że 3 lata po udarze mózgu, frekwencja występów gwiazd w filmach czy telewizji zapadła o 73%, a po zawale serca o 69%. Jednak według hollywoodzkich lekarzy dane te są zaniżone, i ich zdaniem więcej gwiazd znajduje się w tej niebezpiecznej grupie. Na taki stan rzeczy wpływa niekorzystny styl życia, w którym żyją gwiazdy Hollywood. Jednym z powodów obu chorób jest palenie papierosów, które przez wiele lat było popierane przez filmowy przemysł.

Udar przeszło wiele znakomitości filmowego rynku. Najmłodsza ofiara tej choroby jest Sharon Stone, która dopadła ona w 2001 roku kiedy miała tylko 43 lata. Aktorka doznała krwotoku podpajęczynówkowego z tętnicy kręgowej, która to uległa rozwarstwieniu, lecz w jej przypadku to nie styl życia był przyczyną tej straszliwej choroby. Do wylewu doszło gdy właśnie aktorka dbała o siebie – w trakcie joggingu.

Źródło: rynek zdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania