Zbawienne działanie probiotyków

heart.jpg

Probiotyki to żywe mikroorganizmy znajdujące się w jedzeniu. Są ono bardzo zdrowe z punktu widzenia żywieniowego ale nie tylko. Przeprowadzone ostatnio badanie dostarczyło nowych informacji na temat ich działania. Okazuje się, że mogą one także wpływać pozytywnie na prawidłową pracę serca.

Wystarczy aby osoby z podwyższonym cholesterolem przyjmowały dwie dawki probiotyków dziennie, a poziom złego cholesterolu we krwi znacznie się obniży. W zorganizowanym badaniu wzięło udział 127 osób z podwyższonym cholesterolem. Podzielono je na dwie grupy. Pierwsza z nich przyjmowała probiotyk w specjalnie przygotowanej formule Lactobacillus reuteri NCIMB 30242. Drugiej grupie podawane było placebo.

Eksperyment trwał równe dziewięć tygodni. Jego wynik pokazał wyraźnie, że osoby przyjmujące probiotyk miały średnio o 11,6% niższy poziom złego cholesterolu w krwi w porównaniu do grupy drugiej oraz o 9,1% niższy ogólny poziom cholesterolu. Warto też zaznaczyć, że niezauważono aby poziom dobrego cholesterolu się podniósł.

Wyniki badania przedstawiono na spotkaniu naukowym American Heart Association's Scientific Sessions 2012.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania