Zbyt duża ekspozycja na stres powoduje obkurczanie się mózgu.

Human_brain_in_a_vat.jpg

Bardzo silny i długotrwały stres może wiązać się z ryzykiem zmian w rozmiarze mózgu - takiego zdania sa naukowcy z Albert Einsteon COllege of Medicine w Nowym Jorku. Również można powiedzieć iż bardzo duży wpływ ma również na ryzyko rozwoju demencji.

Nowe doświadczenia naukowe pozwalają na uświadomienie sobie iż stres może mieć jeszcze większe negatywne na nas działanie niż do tej pory ktokolwiek mógł przypuszczać gdyż powoduje on pojawienie sie zakłóceń w działaniu układu immunologicznego oraz wpływa na poziom glukozy we krwi. Powyższe wnioski są wynikami pracy badawczej dr T. Byram Karasu i jego zespołu. Prowadzili oni badania pod katem sprawdzenia skutków stresu wywołanego przez wydarzania z 11. 09. 2011 u pracowników z Wall Street. Naukowcy wyjaśniają iż stres może być przyczyną tzw. erozji naszego mózgu czego skutki można porównywać ze skutkami takich traumatycznych wydarzeń jak kazirodztwo czy gwałt. Tego typy traumatyczny stres może również pojawiać się w przypadkach mniej drastycznych np. w nieudanych małżeństwach.

Stres jest nieodłączną częścią naszego życia i najgorszy jest wtedy kiedy mamy wrażenie że nie możemy przed nim w żaden sposób uciec anu nas nim zapanować.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania