Zioła na ból zęba - po które warto sięgać?

Zioła na ból zęba - zdjęcie partnera

Bólu zęba nie powinniśmy bagatelizować. W miarę możliwości powinniśmy jak najszybciej zgłosić się z tym problemem do dentysty. Można w międzyczasie sięgać po różnego rodzaju środki, które pomogą złagodzić dolegliwość. Zamiast tabletek przeciwbólowych warto sięgnąć po bezpieczne zioła. Które z nich sprawdzą się dobrze w takiej sytuacji? Podpowiadamy.


Rumianek oraz szałwia przynoszą ulgę w bólu zęba

W sklepach takich jak na przykład https://mojazielarnia.pl/ znajdziemy szeroki wybór ziół z których możemy stworzyć popularne płukanki. Tak przyrządzone preparaty posiadają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Dzięki skondensowanej zawartości ziół przynoszą ulgę nie tylko zębom, ale również całej obolałej jamie ustnej. Szczególnie skuteczne działanie pod tym względem wykazuje zwłaszcza rumianek oraz szałwia. Przygotowanie naparu jest bardzo proste. Wystarczy po jednej dużej łyżce liści obu ziół zalać wrzątkiem i odstawić pod przykryciem na przynajmniej kwadrans. Po tym czasie można przystąpić do płukania ust. Czynność należy powtarzać maksymalnie do kilku razy dziennie, w zależności od nasilenia się bólu.


​Goździki jako remedium na powracające bóle zęba

Goździki to bardzo popularna przyprawa do różnych potraw. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że ten rodzaj zioła wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Radzi sobie także całkiem dobrze z atakiem wirusowym. Aby skorzystać z dobroczynnych właściwości goździka wystarczy trzymać go w jamie ustnej i lekko żuć przez krótki czas. Innym sposobem walki z bólem jest stosowanie watki, którą należy namoczyć w olejku z tej rośliny, a następnie przyłożyć bezpośrednio w bolące miejsce. Mimo tego, że substancje czynne w goździku nie są w stanie całkowicie usunąć dolegliwości to jednak jej zasadniczą zaletą jest to, że bardzo szybko przynosi ulgę. Dlatego jest to świetne remedium na nieustannie powracające bóle zęba.


​Czosnek pozwoli pozbyć się bólu zęba

Czosnek działa kompleksowo w przypadku bólu zęba, ponieważ zawiera w sobie allicynę, która nazywana jest także naturalnym antybiotykiem. Świetnie radzi sobie zwłaszcza ze zwalczeniem bakterii i hamuje ich aktywność. Pozwala to tym samym przynieść szybką ulgę w stanach zapalnych jamy ustnej oraz bezpośrednio złagodzić ból zęba, a nawet całkowicie się go pozbyć. Najprostszym sposobem jest rozgniecenie ząbku czosnku, a następnie przyłożenie go bezpośrednio do miejsca w którym odczuwamy dyskomfort. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby przyrządzić specjalną miksturę na bazie mleka do płukania jamy ustnej.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania