Zmiany genetyczne powodowane przez szkołę

5_agresja_u_dzieci.jpg

Wielce prawdopodobnym jest, że przemoc i prześladowania przez rówieśników są przyczyną zmian strukturalnych w obrębie genu, który odpowiada za regulację samopoczucia i nastroju. Oznacza to, że osoby które doświadczyły na własnej skórze znęcania w szkole są dużo bardziej podatne na zaburzenia natury emocjonalnej.

Tak w skrócie można opisać wnioski z badania, które przeprowadzone zostało przez naukowców z Centre for Studies on Human Stress przy szpitalu Hôpital Louis-H. Lafontaine oraz Universite de Montreal. Publikacja wyników badań została zamieszczona na łamach czasopisma Psychological Medicine. Pomogą one zrozumieć nam co jest odpowiedzialne za pogarszanie ludzkiej odporności na stres.

Wyniki przeprowadzonego badania są dość niezwykłe, ponieważ wielu naukowców twierdziło do tej pory, że geny nie ulegają żadnym mutacjom. Jednak wyniki pokazują w sposób jednoznaczny, że każde środowisko może w pewnym zakresie wpływać na ich funkcjonowanie - twierdzi Isabelle Ouellet-Morin, przewodnicząca grupy badawczej.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania