Zmuś się do uśmiechu – rozluźnisz się i odstresujesz

smile.jpg

Najnowsze badania przeprowadzone w USA pokazały, że zmuszanie się do uśmiechu może w pewnych przypadkach zmniejszyć stres i pomóc poczuć się lepiej. Innymi słowy: śmiech wymuszany może działać tak jak prawdziwy i szczery uśmiech.

Wiele osób dręczonych przez przeróżne problemy i mające wiele na głowie uważa, że uśmiech w ich przypadku jest czymś zbytecznym cz wręcz niepożądanym. Na taką sytuacją zastanowili się naukowcy z Uniwersytetu w Kansas USA. Wyniki przeprowadzonych przez nich badań zostały opublikowane na łamach czasopisma Psychological Science.

Tezę mówiącą o tym, że zmuszanie się do uśmiechu może działać jak szczery uśmiech poprawiając nastrój i samopoczucie udowadniano przeprowadzając badanie nad 169 studentami. Wzięli oni udział w eksperymencie, którego celu nie znali. Powiedziano im, że celem badania jest sprawdzenie zdolności wykonywania wielu zadań jednocześnie. Na eksperyment składało się kilka etapów. Podczas ich trwania naukowcy stale kontrolowali akcję serca uczestników oraz ich poziom stresu.

Osoby uśmiechnięte charakteryzował spokojniejszy rytm serca niż u osób z obojętnym wyrazem twarzy. Tętno odzwierciedla poziom stresu w organizmie, a naukowcom udało się udowodnić, że uśmiech, nawet nieszczery, może na niego pozytywnie wpływać.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania