Karolina Kapias Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU - opinie - Katowice, Psychoterapeuta

KK kolor.jpg

Założyciel Ośrodka Psychoerapii STREFA ROZWOJU w Katowicach. Psycholog, psychoterapeuta w podejściu integratywnym, doradca zawodowy, coach ACC ICF, trener-szkoleniowiec EQF poziom 5 (European Qualification Framework - Starszy Trener), społeczny kurator ds karnych. Absolwent psychologii (specjalizacja kliniczna oraz zdrowia i choroby) na Uniwersytecie Śląskim.

Uczestniczę w całościowym szkoleniu w zakresie profesjonalnej psychoterapii w podejściu integracyjnym w Katowickim Instytucie Psychoterapii, które spełnia wymogi dotyczące przyznawania certyfikatów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Jestem psychologiem upoważnionym do przeprowadzania testów kompetencyjnych i psychologicznych, w zakresie selekcji, badania osobowości i inteligencji. Posiadam szerokie doświadczenie w diagnozie indywidualnej.

Poddaję się systematycznej superwizji i wciąż podnoszę swe kwalifikacje.
W indywidualnych zmianach towarzyszę ludziom od pięciu lat. Świadczę usługi indywidualne i grupowe.Prowadzę coachingi dla firm oraz osób prywatnych.Zajmuje się także indywidualnym doradztwem i wsparciem psychologicznym w zakresie rozwijania kompetencji interpersonalnych.
Jako trener na stałe współpracuje z kilkoma instytucjami i organizacjami.Specjalizuję się w prowadzeniu szkoleń z zakresu: motywacji, wytyczania i realizacja celów, wzrostu konkurencyjności na rynku pracy, komunikacji interpersonalnej, asertywności, autoprezentacji, radzenia sobie ze stresem, budowania zespołu, procesu grupowego, treningu rozwoju osobistego i treningu interpersonalnego.

Pracuję w nurcie terapii ericsonowskiej. Terapia ta opiera się na kilku założeniach. Przyjmuje, że każdy człowiek jest niepowtarzalny, tak więc i terapia powinna być dostosowana w szczególny sposób do każdej osoby i jej problemu. Jak powiedział M.H. Erickson, każdy z nas ma w sobie wewnętrzne zasoby wystarczające do konstruktywnego rozwiązywania problemów. Terapia ma służyć zainicjowaniu zmiany, aby można było te zasoby znaleźć. Ważnym elementem tej terapii jest uczenie się poprzez doświadczenie, gdyż także doświadczenie jest źródłem naszych zasobów. Odkrywaniu swoich mocnych stron, wydobyciu i rozwinięciu odpowiedniej dla danej osoby stylu wrażliwości oraz rozpoznaniu swoich ograniczeń służą różne metody terapeutyczne. Spożytkowujemy to, co wnosi pacjent , ale też używamy m.in. paradoksu, humoru, metafory czy anegdot. W celu dotarcia do zasobów ukrytych w nieświadomości posiłkuje się technikami transowymi. Psychoterapia służy odkrywaniu ukrytych potencjałów (twórczych pomysłów, życiowych zasobów), które pacjent wykorzysta w najbliższej przyszłości. Jest to terapia krótkoterminowa, zorientowana na przyszłość, koncentrująca sie na teraźniejszości. Długość trwania terapii zależna jest od problemu pacjenta. Rozwiązanie doraźnego problemu może nam zająć kilka sesji natomiast terapia problemów i chorób złożonych może trwać nawet kilka lat. Sesje zazwyczaj odbywają się raz w tygodniu.

Telefon kontaktowy: 

512-150-939

Dane adresowe: 

Ośrodek Strefa Rozwoju

ul. Rymera 4/8, 40-048 Katowice
tel: 512-150-939
e-mail: kapiaskarolina@gmail.com
www.strefarozwoju.org.pl

Dni i godziny przyjęć: 

Do uzgodnienia

Koszt wizyty: 
100
Uprawnienia tego lekarza możesz sprawdzić w Centralnym Rejestrze Lekarzy
Gabinet utworzony: 2015-01-21 09:57, Aktualizacja: 2017-08-23 14:56

Ranking lekarzy

Wiecej podobnych lekarzy: Psychoterapeuta Katowice
Jeśli chcesz aby, z opisu tego gabinetu, zniknęła sekcja podobne gabinety, to Wyróżnij gabinet

Opinie o Karolina Kapias Ośrodek Psychoterapii STREFA ROZWOJU

Zniknęła Twoja opinia? Jeśli się zarejestrujesz, to dowiesz się dlaczego tak się stało...

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania