Marzena Kucińska - opinie - Warszawa, Psychoterapeuta

Dane adresowe: 

02-548 Warszawa
ul. Olesińska 11/13 lok.1
Polska

Uprawnienia tego lekarza możesz sprawdzić w Centralnym Rejestrze Lekarzy
Gabinet utworzony: 2009-08-20 14:31, Aktualizacja: 2009-08-20 14:34

Ranking lekarzy

Wiecej podobnych lekarzy: Psychoterapeuta Warszawa
Jeśli chcesz aby, z opisu tego gabinetu, zniknęła sekcja podobne gabinety, to Wyróżnij gabinet

Opinie o Marzena Kucińska

Zniknęła Twoja opinia? Jeśli się zarejestrujesz, to dowiesz się dlaczego tak się stało...

Pani Marzena jest

Pani Marzena jest nieskuteczna i bardzo zagubiona, co nieudolnie próbuje ukryć pod maską cynizmu i chłodu, z trywialnego powodu acz bardzo skrywanego przed światem. Jest alkoholiczką, co prawda trzeźwą od kilku lat, ale jak widać pewnych kwestii jeszcze nie przepracowała więc jakim cudem może pomóc innym?

Dzień dobry Byłam na kilku

Dzień dobry
Byłam na kilku spotkaniach z panią Kucińską, ale niestety pani psychoterapeutka nie jest w stanie prowadzić regularnych spotkań terapeutycznych. Jest zajęta zarabianiem pieniędzy na szkoleniach i treningach, które prowadzi. Nie miałam poczucia bezpieczeństwa w kontakcie z nią. Byłam w bardzo trudnej sytuacji, a ona niestety pogłębiła mój lęk mówiąc na przykład, że " jeśli się złamałam jak ta słomka -tu złamała jakąś słomkę- toznaczy, że mogę tak się łamać ciągle..." Nie chcę powiedzieć, co to za mną robiło w ciężkiej depresji. Zimna. Kompletnie nie rozumiejąca stanu depresyjnego, cyniczna / co akurat czasem mi pomagało, ale rzadko). Ja po prostu oczekiwałam ciepła, nadziei i człowieczeństwa bardziej niż pseudoprofesjonalizmu. Mówię NIE takim terapeutom a znam ich wielu.Znalazłam się pod opieką terapeutki z INTRY i jestem kompletnie innym człowiekiem. Praca z panią Kucińską przedłużała moje cierpienia. straszne ale taka jest prawda.....nie tego oczekiwałam. B.K.

Polecam!Dla tych którzy

Polecam!Dla tych którzy wiedzą czego chcą!
Praca z psychologiem to Twój wybór,nie można zrzucać odpowiedzialności za niepowodzenie na terapeutę.Jest człowiekiem jak każdy i może nie pasować charakterem.Grunt w tym by dostrzec to co ze sobą niesie, a to u p.Marzanny mogę polecić! Zatem przestrzegam przed zbyt pochopnymi, lub zsfrustrowanymi opiniami przedmówców o polecam!Jako psycholog i terapeuta OK! :)

tjja to nieprawda -

tjja to nieprawda - terapeuta powinien byc zawsze po stronie pacjenta/klienta - terapeuta, jego usluga/kompetencja, tez podlega ocenie. Tez bym sie wycofala po takich zagraniach wobec mnie a niby czemu mam uczestniczyc w projekcji chorych schematow zyciowych osoby "pomagajacej"

Ponowienie zdecydowanie

Ponowienie zdecydowanie odradzam i przestrzegam przed sfrustrowaną Panią Kucińską, która sama potrzebuje pomocy psychologicznej. Doprowadza do kasowania opinii, od których tu się roiło. Przykre jest to, że podejmuje sie terapii osób które zdecydowane są na ciężka i systematyczną pracę nad sobą oddajac często ostatnie oszczędności a Pani Kucińska z nich kpi. W większości i moim przypadku doprowadza do przerwania terapii z uwagi na nie zgodnosc charakterów! TA KOBIETA TO POTWOR!!!!

zgadzam się w

zgadzam się w 100proc.Frustratka z nieprzepracowanymi własnymi problemami.Z zadawania bólu innym zdaje się czerpać satysfakcję.Przestrzegam.

ABSOLUTNIE zdecydowanie

ABSOLUTNIE zdecydowanie odradzam!!!

Ta pani w ogóle nie powinna być terapeutą, może na trenera się nadaje, nie wiem.

Po pierwsze: w moim przypadku nie była w stanie dotrzymać podstawowego warunku kontraktu terapeutycznego, czyli regularnych spotkań. Często odwoływała i przekładała sesje, czasem w ostatniej chwili. Zdarzyło się jej też po prostu nie przyjść...

Po drugie: znam kolejne (poza mną) 3 osoby, które chodziły do niej na terapię. W każdym przypadku terapia została zakończona (z inicjatywy terapeuty!) za wcześnie. Co, jak można się spodziewać, nie było dobrym pomysłem. Ja na szczęście znalazłam nowego terapeutę i powoli doprowadzam terapię do prawdziwego końca.

Moim zdaniem p. Kucińska jest NIEKOMPETENTNYM TERAPEUTĄ. Jeśli ktoś chce naprawdę skorzystać na terapii i zmienić swoje życie, a nie wydać sporo pieniędzy zupełnie bez sensu, niech poszuka innego adresu...

Odradzam! Byłem na dwóch

Odradzam!

Byłem na dwóch spotkaniach i to mi wystarczyło aby nie chcieć więcej niczym osobistym dzielić się z tą kobietą. Teraz z sukcesem kończę program DDA u innej terapeutki, mimo że Pani Kucińska jest znana jako specjalistka w zakresie terapii DDA. Choć będąc w roli pacjenta psychoterapii jesteśmy podatni na zniekształcenia w odbiorze terapeuty to jednak mając porównanie z tym jak zachowują się inni terapeuci wiele możemy powiedzieć.

Dla mnie Pani Kucińska była zbyt konfrontacyjna. Nie podobało mi się również, że pracowała ze mną poznawczo - behawioralnie. Kiedy na drugiej sesji okazało się, że jej zalecenia nie poskutkowały, założyła nogę na nogę, skrzyżowała ręce i dosyć chłodnym tonem zapytała: To czego Pan ode mnie oczekuje? W jednym momencie chciałem wyjść z gabinetu, poczułem sie jak idiota! Powiedziałem jej o tym. Na poprzedniej sesji przez blisko godzinę opowiadałem o swoim życiu i problemach a ona mnie pyta w czym mi może pomóc! Miałem wrażenie, że się na mnie obraziła za nie spełnienie jej zaleceń.

W mojej opinii Pani Kucińska ma własne nie przepracowane problemy, nie umie nawiązać stabilnej relacji terapeutycznej, która pozwoliła by utrzymać więź kiedy terapia konfrontuje nas z trudnymi uczuciami dzieciństwa czy naszymi neurtotycznymi reakcjami.

Ważne aby dobierać terapeutę pod kątem zgodności osobowościowej. Jeśli Pani Kucińska wydaje się wam chłodna i zdystansowana już po pierwszych spotkaniach to dajcie sobie spokój, przecież potem jest tylko trudniej (w terapii długoterminowej na regresji). W Warszawie jest wielu utalentowanych terapeutów:)

Nie wykluczam profesjonalizmu Pani Kucińskiej i tego, że mogła pomóc wielu osobom. Mi jednak jej styl pracy i sposób kontaktu z pacjentem nie odpowiada. Myślę, że tylko osoby z dużym stopniem bezradności, które zaznały w życiu skrajnie mało miłości mogą się połaszczyć na kontakt z Panią Kucińską. Reszta da sobie spokój.

odradzam z podobnych

odradzam z podobnych powodow, jest sarkastyczna, bywala zlosliwa, w komentarzach, opowiadala mi na moj temat (!), zanegowala rezultat -- bardzo pozytywny -- mojej poprzedniej terapii, nie pozwalala na wyrazanie zlosci, nie potrafila pomoc, niestety.

Bardzo polecam p.

Bardzo polecam p. Marzenę
Cieplo i dobro jakiego doznalam od niej pozwolilo mi na otworzenie sie i prace.. Zwrot nastapil o 180 stopni..
Bardzo dziekuje

Gorąco polecam! Pracowałam

Gorąco polecam!
Pracowałam z Panią Marzenną kilka lat temu przez kilka miesięcy. Mój odbiór Jej osoby był taki, że ledwo wytrzymywałam na spotkaniach, bo coś mi w Niej jako w osobie nie odpowiadało. Pamiętam, że ledwo wytrzymywałam na spotkaniach. Może to był strach, że może w końcu stanie się inaczej niż zawsze do tej pory-że w końcu mi się uda? Mimo takich odczuć jak napisałam powyżej, skupiła się na pracy a nie na odbiorze Jej jako osoby. Od dawna sobie gratuluję podjęcia takiej decyzji i cieszę się, że spotkałam na swojej drodze Panią Marzennę i że mogłam z Nią pracować nad sobą. Byłam w ciężkiej depresji. Nigdy Jej nie zapomnę, że z racji mojego stanu zawsze mogłam się do Niej odezwać, a jak odzywałam się, to znajdowała dla mnie czas. Bardzo jej za to dziękuję i życzę Jej powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym. Aha, na koniec wypada napisać, że do dziś nie wiem, co mi wtedy w Niej przeszkadzało, ale po jakimś czasie - ulotniło się. To była dobra lekcja pokory, Co pamiętam jako dobre? Jeszcze może to, że Pani Marzenna nie robiła nic za kogoś, ale naprowadzała. A o to przecież chodzi w pracy nad problemami - ja pracuję, korzystam z pomocy, ale to MOJA praca. Z zadziwieniem przeczytałam komentarze negatywne nt. Pani Marzenny i Jej pracy. Skomentuję to tylko tak: do podjęcia terapii potrzebna jest pewna dojrzałość życiowa i emocjonalna. Osobiście mam wrażenie że zabrakło jej niektórym klientom Pani Marzenny. Aneta T.

Aneto czy aby na pewno twoja

Aneto czy aby na pewno twoja terapia zakończyła się sukcesem skoro po niej w agresywny sposób atakujesz osoby, które mają odmienne zdanie niż ty?...Gdybyś zakończyła swoją wypowiedź wyłącznie na swojej pozytywnej opinii to byłoby ok. ale taka agresja z twojej strony pod koniec tej wypowiedzi to dla mnie to sygnał ,że chyba jednak nie wszytko poszło tak jak trzeba... Może nie wszyscy są tak DOJRZALI I SILNI jak ty, ale mają prawo do tego i do swoich odczuć oraz do ostrzegania innych jeśli czują, że powinni to zrobić (zwłaszcza, że sama piszesz o podobnych własnych odczuciach wobec p.Marzanny). Dla mnie jedną z najważniejszych cech terapeuty powinna być umiejętność dostosowania stylu pracy do osoby, która do niego przychodzi i dotrzymywanie kontraktu... a kilka osób pisało tu, że terapeutka go nie dotrzymywała lub nie przychodziła na spotkania - (dla mnie to karygodne zachowanie jeśli tak naprawdę było i gdybym się znalazła w takiej samej sytuacji to też bym innych ostrzegła). Dla mnie twoja opinia zamiast pomóc to zaszkodziła, przynajmniej mnie bardziej utwierdziła, że z tą terapeutką trzeba uważać :(

Ja także odradzam spotkania

Ja także odradzam spotkania z M. Kucińska!
Pani Marzanna Kucińska kompletnie nie nadaje sie na terapeutę! Spotkania z nią doprowadzały mnie w jeszcze gorsze stany psychiczne. Kobieta wyraźnie skupiona na karierze a nie na pacjencie. Wymyślała jakieś chore i nierealne teorie. Uważam ze dla osób o słabej psychice spotkania z nią są niebezpieczne! Pisze to z perspektywy paru lat i po terapii u profesjonalisty.

Polecam z całego serca!

Polecam z całego serca! Odbywam u Pani Marzenny terapię od roku i mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że nastąpiła znaczna poprawa mojego stanu zdrowia. U Pani Marzenny leczę się z depresji i zaburzeń lękowych. Mam również syndrom DDA. Pani Marzenna jest profesjonalistką w każdym calu. Ponadto jest ciepła, bardzo zaangażowana i wspierająca. Ma ogromna intuicję i doskonale rozpoznaje problemy, zanim jeszcze zostaną wypowiedziane. Pierwszy raz w życiu widzę tak ogromną poprawę, a próbowałam wielu terapii. Odkąd odbywam terapię u Pani Marzenny moje życie nabrało w końcu sensu.

Zdecydowanie odradzam. Pani

Zdecydowanie odradzam. Pani Marzena jest nieskuteczna, ponieważ sama jest zagubiona. Wiecznie przerażona, cyniczna i obojętna podczas moich spotkań terapeutycznych. Pomimo odbytych kursów jako terapeuta zimna i depresyjna. Zamiast mi pomóc to wzmocniła u mnie bezradność i lęk oraz samotność.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania