Paweł Karawajczyk - opinie - Łódź, Psychoterapeuta

Psycholog, psychoterapeuta Łódź. Oferuję konsultacje psychologiczne oraz indywidualną psychoterapię psychodynamiczną. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

http://senso-psychoterapia.pl/

Telefon kontaktowy: 

661 454 171

Dane adresowe: 

SENSO - Centrum Psychoterapii Psychodynamicznej
ul. Sienkiewicza 35
90-114 Łódź

http://senso-psychoterapia.pl/

Uprawnienia tego lekarza możesz sprawdzić w Centralnym Rejestrze Lekarzy
Gabinet utworzony: 2010-05-02 00:01, Aktualizacja: 2010-05-02 00:10

Ranking lekarzy

Wiecej podobnych lekarzy: Psychoterapeuta Łódź
Jeśli chcesz aby, z opisu tego gabinetu, zniknęła sekcja podobne gabinety, to Wyróżnij gabinet

Opinie o Paweł Karawajczyk

Zniknęła Twoja opinia? Jeśli się zarejestrujesz, to dowiesz się dlaczego tak się stało...

Wizytę u p. Karawajczyka

Wizytę u p. Karawajczyka odbieram jako jedną z najbardziej upokarzających doświadczeń życiowych. Swoje problemy określiłam w liście poprzedzającym wizytę u tego terapeuty, ale podczas wizyty nie pozwalał mi na odniesienie się do wspomnianych przeze mnie zagadnień. Zadawał pytania i sam na nie odpowiadał. Był też wulgarny ( niestety muszę zacytować jego wypowiedź), powiedział, że "jeśli Pani temu mężczyźnie nie dała, to czego Pani oczekuje?". Chciał też wiedzieć, dlaczego nie doszło do stosunku, który określił jako "grzech". Określił mnie jako osobę "żyjącą bez celu", "fruwającą z kwiatka na kwiatek" , choć tak naprawdę moje osiągnięcia zawodowe przewyższają jego i jestem uważana za specjalistkę w swojej dziedzinie ( jestem autorką 7 książek) I w ten sposób pan Karawajczyk poniewierał ( inaczej tego nie określę) kobietę starszą od siebie, doświadczoną życiową i spełnioną zawodowo, która przyszła do niego po pomoc. Odradzam konsultacje u tego terapeuty.

Odbyłem kilka wizyt u tego

Odbyłem kilka wizyt u tego terapeuty, które stanowiły formę konsultacji, których efektem miała być decyzja w kwestii podjęcia bądz niepodjęcia terapii. Wizyty te spowodowały powstanie u mnie traumy utrzymujacej się do dnia dzisiejszego. Terapeuta w żaden sposób nie stara się choćby w małym stopniu brać pod uwagę odczuć i opinii pacjenta. Prowadzi rozmowę w sposób napastliwy i bardzo ofensywny. W moim przypadku terapeuta sam ustalił sobie wszelkie warunki terapii oraz jej cele ignorując wszystkie moje sugestie i prośby. Terapeuta odgórnie określił swoją wizje mojego funkcjonowania nie dopuszczając żadnych argumentów. Przed wizytą wyobrażałem sobie, iż terapia polega na współpracy między terapeutą a pacjentem i wspólnym poszukiwaniu rozwiązań problemów, wiedząc jednocześnie, iż jej efekt może okazać się różny. Nie spodziewałem się jednak, iż terapia może polegać na przedstawieniu przez terapeute swojego zdania i w pewnym sensie przymuszania pacjenta do przyjęcia jego punktu widzenia w całej rozciagłosci. Przy omawianiu warunków terapii odniosłem wrażenie, iż terapeuta realizując wyłącznie swoją wizję bedzie wydawał polecenia przewidujące podjęcie przeze mnie konkretnych działań w życiu których ja nie akceptuję a brak realizacji tych poleceń z mojej strony będzie odebrany jako niepowodzenie terapii z mojej winy. Po odbyciu tych kilku wizyt byłem w zdecydowanie gorszym stanie psychicznym niż przed pierwsza wizyta. Zdaje sobie sprawe, iż forma pracy terapeuty może być różna, nie wiem jednak w jaki sposób to czego doświadczyłem ze strony terapeuty mogło by przynieść cokolwiek pozytywnego.

Do Pana Pawła Karawajczyka

Do Pana Pawła Karawajczyka chodziłem przez 1,5 roku na terapię (2009/2010 rok). Jego podejście do mnie i sposób prowadzenia terapii oceniam wysoko.
Terapia pomogła mi częściowo poznać, zrozumieć i zaakceptować siebie, moje emocje, ich przeżywanie i sposób reagowania. Nieocenioną rolę w tym procesie odegrał Pan Paweł.
Uważam, że prowadził spotkania i podchodził do naszej relacji bardzo profesjonalnie:
- zachowywał dystans (nie przeszliśmy na TY);
- słuchał bardzo uważnie i wnikliwie;
- dawał możliwość zastanowienia się/ przemyślenia jakiejś rzeczy;
- patrzył na moje przeżycia z boku i coś sugerował (czasem delikatnie a czasem bardziej zdecydowanie);
- wyjaśniał oraz łączył ze sobą różne wydarzenia pokazując, że sposób ich przeżywania jest bardzo podobny;
- pilnował czasu (zaczynaliśmy i kończyliśmy punktualnie);
- stawiał trudne pytania i drążył tematy, które wydawały mi się mało ważne;
- nie oceniał mojego zachowania (nie chwalił, nie ganił), choć czasem tego oczekiwałem.
To poszerzało moje horyzonty i dało możliwość zobaczenia, że są różne wydarzenia, ale emocje z nimi związane i sposób reagowania dość podobny. Wiele problemów zredukowanych zostało do kilku. Oczywiście Pan Paweł nie rozwiązał wszystkich moich bolączek (cały czas się z nimi zmagam), ale pomógł zdystansować się do nich i zobaczyć ich inną stronę.
Pan Paweł pokazywał różne sposoby patrzenia na osoby, sytuacje i wydarzenia. Zobaczyłem, że nie wszystko jest czarne lub białe i niekoniecznie mój osąd w jakiejś sytuacji był jednym możliwym.
Fajne było to, że czasem Pan Paweł coś sugerował, a ja się z tym w pierwszym momencie nie zgadzałem. Później jednak przyznawałem mu rację, że rzeczywiście było tak, jak mówił. Oczywiście zdarzały się momenty, że jego przypuszczenia były nietrafione.
Moim zdaniem Pan Paweł jest dla osób, które nie boją się zobaczenia rzeczywistości w innym świetle niż były do tej pory przyzwyczajone.
Jacek
PS. Tyle dobrego zrobił, a wygląda tak niepozornie.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania