Częściej wstawaj od biurka – dbaj o serce!

Computer & Phone - freerangestock.com

Jak wynika z sugestii naukowców, częstsze wstawanie od biurka w trakcie pracy dobrze wpływa na serca, a nawet może powodować wyszczuplenie talii.

Jak twierdza naukowcy nawet jednominutowe przerwy w siedzeniu są korzystne dla naszego zdrowia, natomiast osoby, które przez długi czas i bez przerwy przebywają w siedzącej pozycji, mają większe problemy z wagą i niższe poziomy dobrego cholesterolu HDL. Naukowcy ogłosili już swoje odkrycie po przeanalizowaniu danych 4757 osób w wieku powyżej 20 lar. Osoby te wzięły udział w dużym amerykańskim badaniu przeglądowym które dotyczyło zdrowia i żywienia. Uczestnicy badania przez cały czas nosili przy sobie urządzenia pomiarowe które zbierały dane na temat ich aktywność fizycznej. Przed i po badaniu został zmierzony ich obwód pasa, ich ciśnienie krwi, poziom cholesterolu tłuszczu w krwi.

Zdaniem naukowców, firmy powinny znacząc zmusza swoi pracowników do częstszego wstawania od biurek.

Źródło: rynek zdrowia.pl

Jak to się u Was zaczęło?

Jak to się u Was zaczęło? Ja przez 5 lat zbierałam się żeby zrobić kompleksowe badania. U Mnie zaczęło się od bólu w klatce piersiowej, zwłaszcza podczas wysiłku - nawet zwykłego wchodzenia po schodach. Jeszcze wcześniej duszności, ale na to akurat nie zwracałam uwagi. Dopiero obawy potwierdzili mi w medpro u mnie w zgierzu... Teraz Mnie stawiają do pionu.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania