Nowy lek przeciwzakrzepowy.

antybiotyki_txt_300x0_romiar-niestandardowy.jpg

Nowy lek antyzakrzepowy który został stworzony dla redukcji częstotliwości pojawiania się incydentów naczyniowo-mózgowych u osób chorujących na migotanie przedsionków okazuje się być bardziej skuteczny niż leki wcześniej przepisywane.

Apicaban jest molekułą, która jest aktualnie przedmiotem ostatniej serii testów. Niedługo zostanie uzyskana autoryzacja której potrzeba aby lek mógł wejść na rynek farmaceutyczny. Migotanie przedsionków często potocznie nazywane arytmią jest zaburzeniem rytmu serca charakteryzującym się nieregularnym jego biciem i nieskutecznym skurczaniem się narządu. Ta wada w funkcjonowaniu sprzyja tworzeniu się skrzepów krwi w sercu które mogą ostatecznie zostać wyrzucone na jego zewnątrz to krwiobiegu i dojść do głowy prowadząc do rozwoju incydentu naczyniowo-mózgowego czyli udaru. Lek został przetestowany na około 18 tysiącach osób z 39 krajów. Wyniki pokazują iż w porównaniu do standardowej warfaryny lek powoduje o 21% mniej udarów mózgu i zatorów tętniczych, o 31% mniej krwotoków i o 11% mniejsza ilość zgonów. Dodatkowo apixaban nie wymaga nadzoru, nie przejawia interakcji z innymi lekami i jest lekiem przyjmowany niż warfaryny która musi być przyjmowana bardzo regularnie.

Źródło: biomedical.pl

Artykul bardzo

Artykul bardzo optymistyczny.Oby ten lek sie sprawdzil.Mieszkam za granica ,gdzie ten lek jest dopuszczony na rynek farmaceutyczny. Zostal mi przepisany przed tygodniem ,po zazyciu nie odczuwam ubocznych reakcji.W rozmowie z lekarzem dowiedzialam sie ,ze w razie krwotoku moga nastapic klopoty ,bowiem nie ma lekarstwa, ktore
by zatrzymalo krwawienie .Brzmi to dla mnie b.skeptycznie,ile w tym prawdy ,tego chcialabym sie dowiedziec ,ale jak?
Pozdrawiam Mary

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania