Joga w pracy sposobem na niwelowanie skutków stresu

yoga mezczyzna by Ambro / www.freedigitalphotos.net

Naukowcy z Wielkiej Brytanii potwierdzają, że odrobina jogi w pracy podczas przerwy na lunch może skutecznie rozładować napięcie a także uśmierzyć ból pleców pracowników.

Badaniu poddano 74 osoby w wieku 25-64 lat, które skarżyły się na stres i bóle pleców w pracy. Uczestników podzielono losowo na tych, którzy nie ćwiczyli w ogóle i na tych, którzy przez okres 8 tygodni brali udział w cotygodniowych 50 minutowych ćwiczeniach jogi. Druga grupa otrzymywała ponadto materiały na DVD, więc mogła gimnastykować się w domu (2 razy w tygodniu po 20 minut).

Na początku badań 10 osób z grupy ćwiczącej i 8 osób z kontrolnej uskarżało się na ból pleców i stres. Po zakończeniu badań z grupy ćwiczącej liczba osób uskarżających się na niedogodności zmniejszyła się do 4 osób, natomiast w grupie kontrolnej wzrosła do 13 osób.

Uzyskane wyniki potwierdzają wcześniejsze badania dotyczące pozytywnych właściwości jogi. Badacze w magazynie Occupational Medicine napisali, ze wprowadzenie jogi w czasie przerwy w pracy, lub po wyjściu może być skuteczną i praktyczną metodą obniżenia skutku stresu i bólu pleców oraz poprawy samopoczucia pracowników.

Źródło:tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania