Za 20 lat każdy z nas będzie zagrożony śmiercią z powodu zwykłej infekcji?

Bakterie 1 - freerangestock.com

Profesor Sally Davies, główna doradczyni brytyjskiego rządu ds. zdrowia przedstawiła raport dotyczący chorób zakaźnych. Ostrzegła w nim, że odporność na antybiotyki stanie się zagrożeniem globalnym.

Uważa, że w ciągu dwudziestu lat nawet proste zabiegi operacyjne mogą stać się śmiertelnie groźne, jeśli pacjenci nie będą zdolni do walki z infekcjami.

W ostatnich latach niewiele antybiotyków przybyło. MRSA, jedna z najbardziej znanych teraz superbakterii zabija rocznie w USA ok. 19 tys. osób(więcj niż HIV i AIDS)

Odnotowano również przypadki odpornej na antybiotyki gruźlicy.

Davies uważa, że należy uświadamiać ludzi o ryzyku związanym z superbakteriami, promować higienę pozwalającą na ograniczenie rozprzestrzeniania się infekcji oraz środkiem zaradczym mogłoby być przepisywanie mniejszej ilości antybiotyków(jedynie wtedy, kiedy jest to konieczne).

Profesor mikrobiologii z Uniwersytetu Birmigham, Laura Paddock poparła Davies i również uważa, że potrzebne są nowe odkrycia, badania, leki, ponieważ liczba infekcji, których praktycznie nie można leczyć stale rośnie.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania