Wiele korzyści z interakcji człowiek-zwierzę

freerangestock.com  dog

Na III Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizacji Interakcji Ludzi i Zwierząt w Chicago zostały przedstawione pozytywne wyniki trzech nowych badań dotyczących interakcji człowiek-zwierzę (HAI). Badania, zostały wsparte przez fundatorów takich, jak Mars i Waltham ® Ośrodek dla Żywienia Zwierząt (WALTHAM ®), i sprawdziły wpływ zwierząt na nasze fizyczne i emocjonalne samopoczucie oraz nasze relacje społeczne.

Kontakt z Końmi Zwiększa Umiejętności Społeczne u Młodzieży - badania na Washington State University wykazały, że interakcje młodzieży z końmi poprawiają u nich samoświadomość, odpowiedzialność, zdolność podejmowania decyzji, zarządzania swoją osobą i nawiązywania kontaktów z ludźmi. Badania te zapewniły wgląd we wzajemne oddziaływania pomiędzy emocjonalnymi i fizjologicznymi reakcjami u dzieci.
Badaniem objęto 64 nastolatków w wieku 10-14 lat, którzy zostali przypisani do jednej z dwóch grup: eksperymentalnej lub kontrolnej. Osoby w grupie eksperymentalnej wzięły udział w 11-tygodniowym programie uczenia się z udziałem konia, mającym na celu zwiększenie kompetencji społecznych poprzez udział raz w tygodniu, w 90-minutowych sesjach indywidualnych, zespołowych, w grupach skupionych na aktywności z udziałem koni.
Przed programem i podczas sesji jazdy konnej badano poziom kortyzolu (hormonu stresu). Pod koniec sesji nastolatki i ich zachowanie były oceniane przez przypadkowych obserwatorów.

Kontakt z Psem Może Stanowić Pomoc dla Osób z Demencją - nowe badania z Uniwersytetu w Maryland sugerują, że zbudowanie kontaktu z psem może być skutecznym sposobem na utrzymanie, a nawet poprawę zdrowia psychicznego i sprawności fizycznej osoby z demencją.
W badaniu wzięło udział 40 osób w podeszłym wieku zamieszkujących ośrodek ułatwiający życie ludziom z demencją. Program uwzględniał regularny kontakt z psami i dzięki udziału w nim u tych osób obserwowano spadek depresji, poprawę sprawności fizycznej w wyniku wspomagania programu przez zwierzę.
Uczestnicy mieli po dwie, 60-90 minutowe sesje w tygodniu przez trzy miesiące, w których byli zachęcani do kontaktu z odwiedzającymi ich psami.

Zwierzęta Poprawiają Społeczne Relacje i Komunikacje z Innymi Ludźmi u ich Właścicieli - Według nowych badań przeprowadzonych przez University of Western Australia, posiadanie zwierząt domowych pomaga poprawić więzi społeczne i dostęp do wsparcia społecznego. Właściciele zwierząt domowych posiadają większą zdolność do nawiązywana kontaktu z nowopoznanymi ludźmi i zdobywania przyjaciół.
Te międzynarodowe badania włączają udział ponad 2500 losowo wybranych dorosłych w ankiecie telefonicznej.
Spacer z psem został uznany za jeden z pięciu najlepszych sposobów, aby poznać nowych ludzi i ogólnie rzecz biorąc, więcej właścicieli zwierząt domowych niż tych nie będących właścicielami poznało nowych ludzi od kiedy przeprowadziło się do nowej dzielnicy.
Ponadto badania wykazały, że ludzie, którzy wychodzą z psem na spacery dostarczają sobie odpowiednią ilość niezbędnej aktywności fizycznej w ciągu dnia.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania