Mężczyźni: Jaki jest średni rozmiar penisa?

Bokserki, mężczyzna by papaija2008 /www.freedigitalphotos.net

To jest pytanie, które wciąż wprawia w zakłopotanie wielu mężczyzn: jaki jest średni rozmiar penisa? Teraz naukowcy z nowego badania opublikowanego w czasopiśmie BJU International twierdzą, że znaleźli odpowiedź.

Dr. David Veale z King's College London i South London oraz Maudsley NHS Foundation Trust w Wielkiej Brytanii wraz ze współpracownikami twierdzą, że ich odkrycia mogą pomóc podmiotom świadczącym opiekę zdrowotną dla mężczyzn, którzy szukają porady zgłaszając obawy dotyczące małego rozmiaru penisa - znane jako "syndrom małego penisa" lub "niepokój małego penisa".

"Mężczyźni mogą ujawniać przed urologami lub klinicystami medycyny seksualnej obawy o ich rozmiar penisa, mimo, że znajduje się on w normalnym zakresie"
oraz dodają:
"Niektórzy mężczyźni, którzy są zaabsorbowani i poważnie zmartwieni rozmiarem swojego penisa mogą mieć również zdiagnozowane zaburzenie psychiczne zwane dysmorfofobią (ang. Body Dysmorphic Disorder, BDD) (...) gdzie sens, nadmierna samoświadomość i niepokój koncentrują się na wielkości lub kształcie ich penisa. "

BDD szacunkowo dotyczy około 1% populacji Stanów Zjednoczonych, a ludzie z diagnozą tej kondycji są również bardziej narażeni na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD), fobię społeczną, depresję i zaburzenia odżywiania.

Podczas gdy wcześniejsze badania mierzyły rozmiar penisa w różnych próbach, dr. David Veale i jego koledzy pamiętali, że nigdy nie było formalnego przeglądu systematycznego pomiarów wielkości penisa.

Co więcej, zespół mówi, że nie było żadnej próby wykorzystującej te dane w celu opracowania schematów graficznych lub "nomogramów", ilustrujących średnią długość i obwód penisa zwiotczałego oraz penisa w całkowitej erekcji we wszystkich grupach wiekowych i rasach. Mając to na uwadze, badacze mają na celu stworzenie takich wykresów.

Wyniki nomogramów wykazały, że średnia długość wiotkiego prącia wynosi 9.16 cm (3.6 cala), a po rozciągnięciu 13.24 cm (5.21 cala). Podczas erekcji średnia długość penisa wynosiła 13,12 cm (5.16 cala).

Średni obwód penisa wyniósł 9.31 cm (3.66 cala) w stanie spoczynku oraz 11.66 cm (4.59 cala) w stanie erekcji.

Zespół uważa, że nomogramy utworzone w tym badaniu będą przydatne w warunkach klinicznych i dla przyszłych badań.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania