Jakie leki na alergię skórną?

Dziewczyna - zdjęcie partnera

Alergia jest poważnym problemem zdrowotnym, który dotyka sporą część społeczeństwa. Właściwie w każdym wieku alergia może się ujawnić. Jedną z przyczyn, którą należy wymienić są czynniki genetyczne, alergię można dziedziczyć. Coraz częściej jednak jest związana z naszym środowiskiem i trybem życia.

Tutaj spory wpływ ma zanieczyszczenie środowiska. Także produkty spożywcze, zawierają w sobie dużą ilość konserwantów i barwników, które również uczulają. Jednym z objawów związanych z alergią są wysypki i pokrzywki na skórze. Aby zwalczyć te uciążliwe skutki, warto zażywać odpowiednie leki, które likwidują przyczynę alergii, a także zwalczają nieprzyjemne objawy.

Przyczyny i skutki alergii skórnej

Jednym z rodzajów alergii, jest alergia skórna. Objawia się przede wszystkim wysypką, wypryskami czy atopowym zapaleniem skóry. Są one wywołane przez bezpośredni kontakt skóry z danym alergenem. Mogą to być kosmetyki, biżuteria, środki chemiczne, stopy metali. Przyczyną może być również dany pokarm, lek czy barwniki zawarte w jakimś produkcie spożywczym.

Wysypce najczęściej towarzyszy świąd, są to objawy, które mogą uprzykrzyć życie choremu. W przypadku pokrzywki polecany jest żel Foxill, który łagodzi podrażnienia (kupisz go tutaj). Atopowe zapalenie skóry wiąże także się z silnym swędzeniem, wysuszeniem i podrażnieniem skóry. Takie oznaki należy leczyć, a nie bagatelizować, nieleczone objawy, będą prowadziły do jeszcze większych problemów zdrowotnych.

Właściwa profilaktyka i leczenie

Najważniejsza jest profilaktyka i właściwe leczenie. Niewątpliwie należy znaleźć źródło alergii. Jeśli przyczyną są np. kosmetyki czy detergenty, to trzeba znaleźć takie produkty zastępcze, które nie uczulają. Jest wiele np. kosmetyków przeznaczonych dla alergików. W celu zlikwidowania wysypki warto również zażywać przeznaczone do tego leki np. syrop Claritine Allergy, który likwiduje objawy  przewlekłej pokrzywki idiopatycznej, jak również alergicznego kataru.

Podobne działanie mają tabletki Lirra Gem, które pomagają w zlikwidowaniu wysypki o różnym podłożu. Bardzo skuteczne działanie ma również Zyrtec UCB, który jest lekiem przeciwhistaminowym. Daje szybkie i długotrwałe efekty leczenia. Kolejnym skutecznym środkiem, łagodzącym objawy alergii są tabletki Delortan Allergy, które likwidują zaczerwienienia na skórze, bąble i wysypki.

Alergia może dotyczyć każdego

Coraz częściej wśród małych dzieci, noworodków nie wytwarza się mechanizm tolerancji np. na pyłki, jajka, mleko, sierść zwierząt, czy na leki. Bardzo częstym rodzajem alergii jest alergia pokarmowa, która objawia się np. wysypką skórną czy bólem brzucha po spożyciu danego pokarmu, który uczula dziecko.

Polecanym preparatem właśnie w stanach alergii jest Omegamed Alergia dla niemowląt. Jest to lek, który ma wspomagać prawidłowy rozwój dzieci, uzupełnia niedobory składników odżywczych w diecie. Lekiem przeciwalergicznym dla dzieci jest również roztwór doustny Alerdes, który likwiduje nieprzyjemne objawy alergii.

Aby zwalczyć objawy pokrzywki, przewlekłej dermatozy, nieżytu nosa, można zażywać tabletki Loratydyna Pylox. Lekiem, który również stosuje się na alergię jest Sanosvit Calcium. Warto także zastosować saszetki Uniphar Calcium, które zalecane są dla osób uczulonych na niektóre substancje np. barwniki zawarte w tabletkach musujących. Stosuje się go zwłaszcza w czasie występowania większej ilości alergenów.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania