Polisa zdrowotna vs abonament medyczny

Polisa vs abonament - zdjęcie partnera

Przychodzi taki moment, kiedy chcemy zabezpieczyć swoje zdrowie. Rozwiązań, możliwości i udogodnień mamy naprawdę sporo – rynek ubezpieczeniowy ma wiele do zaoferowania. Przede wszystkim polisę zdrowotną albo pakiet medyczny. Sprawdzamy, co okaże się lepsze. Oczywiście można wybrać oba rozwiązania, ponieważ zarówno pakiety medyczne, jak i ubezpieczenie zdrowotne można nabyć dzisiaj w naprawdę niskich, rozsądnych cenach. Korzyści są spore, a opłacenie dwóch produktów nie jest wysokim obciążeniem finansowym.

Ubezpieczenie zdrowotne – jaki zakres i dla kogo?

Polisa zdrowotna to produkt ochronny, którego zadaniem jest wsparcie finansowe na wypadek poważnego zachorowania. O tym, jakie choroby objęte są ochroną, dowiemy się z listy chorób, jaką powinien przedstawić ubezpieczyciel w ofercie. Najczęściej spotyka się ubezpieczenie od chorób ciężkich, jak np. zawał serca, udar mózgu, cukrzyca, przeszczep narządów, choroba Parkinsona czy nowotwór złośliwy.

Drugą najczęściej wybieraną polisą zdrowotną jest ubezpieczenie na wypadek raka. Ta również powinna mieć dokładnie sprecyzowaną listę nowotworów, które zostaną objęte ochroną, ponieważ ubezpieczenie nie uwzględnia zazwyczaj wszystkich możliwych nowotworów, lecz te występujące najczęściej, jak nowotwór płuca, jelita grubego, jąder, piersi czy szyjki macicy. Ochroną nie są zazwyczaj objęte nowotwory łagodne (z wyłączeniem łagodnego guza mózgu) czy ostra białaczka szpikowa. Warto zatem dokładnie dowiedzieć się przed zakupem które przypadki zostaną objęte ochroną.

Ubezpieczenie zdrowotne może pomóc nam na dwa sposoby – zapewnić wsparcie finansowe oraz pomoc innego rodzaju, jak np. zapewniając nam dodatkowe konsultacje u specjalisty bez kolejki, transport medyczny, wsparcie psychologiczne, dowóz lekarstw zapisanych przez lekarza, czy wizytę domowa pielęgniarki lub lekarza.

Wsparcie finansowe jest równie ważne – zatem warto zwrócić na to uwagę przy wyborze polisy. W przypadku poważnej choroby ważne jest szybkie rozpoczęcie leczenia lub rehabilitacji, co często może być drogim przedsięwzięciem. Świadczenie finansowe wypłacone niedługo po zdiagnozowaniu choroby – będzie zatem niezwykle pomocne.

Istnieją również ubezpieczenia zdrowotne, które umożliwiają leczenie zagraniczne. Wówczas możemy liczyć na wsparcie z zorganizowaniem potrzebnego transportu, środki na leczenie poza granicami Polski, pomoc w tłumaczeniu przebiegu leczenia czy dodatkowe wsparcie finansowe na czas hospitalizacji.

Jeśli zatem interesuje nas dobra ochrona zdrowia, sprawdźmy co oferują ubezpieczenia zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl.

Pakiet medyczny – ochrona w miejscu pracy

Zupełnie czymś innym jest pakiet medyczny, który możemy zakupić za pośrednictwem pracodawcy, jak również indywidualnie. Pakiet medyczny to produkt, który umożliwia nam w ramach stałego abonamentu szybki i łatwy dostęp do prywatnej opieki medycznej. Zobowiązujemy się jedynie do opłacania abonamentu, późniejsze wizyty u specjalisty są darmowe.

Pakiety medyczne są bardzo różne, dlatego trzeba poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedniego. W ramach pakietu medycznego możemy skorzystać z szybkiej wizyty u lekarza, również różnych specjalizacji. Tutaj należy zwrócić uwagę na listę specjalizacji, z których będziemy uprawnieni korzystać.

Pakiet medyczny umożliwia również skorzystanie z darmowych badań diagnostycznych oraz zabiegów ambulatoryjnych. Te osoby, które np. mają chorą tarczycę i wymagają regularnych wizyt u endokrynologa, jak również regularnych badań – z pewnością odczują sporą różnicę w sposobie leczenia oraz dostępie do wizyt oraz badań.

Zadaniem pakietu medycznego jest ułatwić kontakt z lekarzem oraz usprawnić badania bez konieczności czekania w długich kolejkach.

Przez zakupem ustal swoje potrzeby

Co zatem będzie najlepszym rozwiązaniem dla nas samych? Tutaj musimy dobrze się zastanowić. Te osoby, które wymagają regularnych wizyt np. u ginekologa, okulisty, endokrynologa czy kardiologa – więcej korzyści mogą uzyskać z zakupu pakietu medycznego. Otrzymają łatwy i szybki dostęp do wizyty u lekarza, jak również niezbędnych badań, a przy chorobach przewlekłych lub powtarzających się problemach zdrowotnych to właśnie kolejki do specjalistów są największym problemem.

Ta grupa osób, która chce zabezpieczyć się na przyszłość, pomimo dzisiejszej dobrej kondycji i samopoczucia – może wybrać polisę zdrowotną, podobnie jak osoby, które w pobliżu posiadają sprawnie funkcjonującą przychodnię publiczną.

Aby zakup był przemyślany, musimy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, jak również możliwości finansowe. Jeżeli wychowujemy dzieci, posiadamy kredyty, zabezpieczenie finansowe w postaci polisy zdrowotnej będzie niezwykle ważne, jednak szybki dostęp do lekarza również. Właśnie dlatego przyjrzyjmy się swoim indywidualnym potrzebom.

Artykuł zewnętrzny

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania