Który oczyszczacz powietrza wybrać? Sharp KC-A60EUW czy KC-A50EUW?

Powietrze - zdjęcie partnera

Oczyszczacze powietrza ustawia się w wielu miejscach, co wynika z wiedzy na temat roli zanieczyszczenia w rozwoju wielu chorób. Jednym z producentów, którego urządzenia cieszą się uznaniem, jest Sharp. Przyjrzyjmy się zatem jego dwóm podobnym do siebie produktom.

Wiele osób planujących zakup dobrego oczyszczacza waha się między dwoma modelami marki Sharp: KC-A60EUW i KC-A50EUW. Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać urządzenie dopasowane do potrzeb. Zaczniemy od cech wspólnych, a następnie przejdziemy do różnic między tymi oczyszczaczami.

Technologia, która wspiera zdrowie

Motywem do zakupu oczyszczacza jest chęć oddychania czystym powietrzem. Dzięki innowacjom, jakie stosuje Sharp, jest to możliwe. W jego produktach mamy kilka filtrów i jonizator Plasmacluster, które działając wspólnie, sprawiają, że powietrze jest wolne od szkodliwych zapachów, alergenów, zawieszonych pyłów PM10 i PM2,5, drobnoustrojów i wirusów. Zarówno model Sharp KC-A50EUW jak i Sharp KC-A60EUW (jest na stronie https://zdrovi.pl/produkt/sharp-kc-a60euw/) posiada filtr wstępny eliminujący większe cząsteczki jak kurz i sierść, filtr węglowy usuwający toksyczne lotne związki, filtr HEPA H13 unieszkodliwiający zanieczyszczenia mikroskopijne. Jest też jonizator Plasmacluster, który uwalnia jony neutralizujące drobnoustroje i wirusy. Ponadto w urządzeniach jest filtr nawilżacza.

Oczywiście najważniejszym elementem dobrego oczyszczacza są jego filtry, jednak produkty Sharp mają także inne zalety. Mają przemyślane tryby automatyczne, przez co oczyszczacze są bardzo intuicyjne i niemal bezobsługowe. Mają blokadę funkcji chroniącą przed omyłkowym przestawieniem funkcji, czujnik wilgotności i wskaźnik jakości powietrza. Oba modele mają prosty i nowoczesny design i kółka transportowe pozwalające na łatwe przenoszenie z jednego pomieszczenia do drugiego.

Szkopuł tkwi w szczegółach

Skoro mamy już ogólną wiedzę na temat tego, co łączy oba modele oczyszczaczy, warto zastanowić się, co je różni. Sharp KC-A50EUW jest minimalnie tańszy niż Sharp KC-A60EUW. Urządzenia powstały z myślą używania ich w pomieszczeniach o różnej powierzchni. Pierwszy będzie efektywnie filtrował powietrze przy 38 m2, drugi sprawdzi się przy pomieszczeniu o metrażu 48 m2. Skoro różnią się efektywnością mamy także inny poziom przepływu powietrza, poziom hałasu, pobór prądu i wydajność nawilżania.

Przy modelu Sharp KC-A50EUW (dostępnym na https://zdrovi.pl/produkt/sharp-kc-a60euw/) przepływ powietrza jest w przedziale 60-306 m3/godz., hałas na poziomie 16-49 dB, zużycie prądu od 4,3W do 42W, a nawilżanie 250-600 ml/godz. Z kolei oczyszczacz Sharp KC-A60EUW wiąże się z przepływem powietrza na poziomie 84-396 m3/godz., hałasem 19-49 dB, poborem prądu 5,3W-60W i nawilżaniem w przedziale 300-730 ml/godz.

Ponadto oba modele nieznacznie różnią się wielkością, wagą i kosztem rocznej eksploatacji. Nie mniej oba są równie skuteczne, a podstawowa rzecz, jaką powinniśmy przemyśleć przed zakupem, jest powierzchnia. Dlatego dobrze zastanówmy się, gdzie będzie stał oczyszczacz i jaki metraż ma dane wnętrze.
Informacje ze strony zdrovi.pl oraz https://www.ceneo.pl/porownanie/2002/sharp-kc-a60euw-p20938691-vs-sharp-...

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania