Kończą się leki? Sprawdź, jak otrzymać recepty online

Tabletki - zdjęcie partnera

Dostanie się do lekarza w dobie pandemii koronawirusa często staje się bardzo trudne. W takiej sytuacji warto pomyśleć o skorzystaniu z konsultacji na odległość, podczas której można również otrzymać receptę na potrzebne leki.

Regularnie stosowane leki kończą się, a do ich uzyskania potrzebna jest recepta? A może chcesz otrzymać ekspresowo receptę na ważny lek? Teraz to możliwe także bez wychodzenia z domu. W ramach takiej konsultacji pacjent może także otrzymać receptę na leki – również te podlegające refundacji.

Konsultacje medyczne przez telefon i internet

Osoby mające ubezpieczenie NFZ mogą otrzymać teleporadę, czyli poradę przez telefon u swojego lekarza rodzinnego. Takie porady dostępne są także u niektórych lekarzy specjalistów, gdy wizyta osobista nie jest konieczna. Wtedy za teleporadę nie trzeba płacić.

Niestety, nie zawsze porady tego typu są dostępne od ręki. Dodatkowo problemem może być dostanie się do specjalisty. Gdy liczy się czas, najlepszym rozwiązaniem jest przychodnia prywatna, gdzie e-wizyta może odbyć się nawet tego samego dnia. Wizyta może mieć wtedy formę teleporady, porady przez czat internetowy. Przychodnie te działają także całodobowo.

Aby otrzymać recepty przez telefon albo recepty online, należy w pierwszej kolejności umówić się na wizytę. Można zrobić to przez internet albo telefonicznie w wybranej przez siebie przychodni medycznej. Cena otrzymania recepty to zwykle kilkadziesiąt złotych.

Jak można uzyskać receptę online?

Otrzymanie recepty przez internet jest najszybsze. Konsultacja odbywa się wtedy podczas czatu tekstowego albo video, podczas którego przekazuje się lekarzowi informacje o stanie zdrowia, objawach, zażywanych obecnie lekach.

Następnie lekarz może wystawić recepty online zgodnie z potrzebami klienta. Recepty te przekazywane są jako e-recepty, czyli elektroniczne recepty. Mają formę kodu, który podaje się podczas zakupów w aptece. Kod ten przekazywany jest do pacjenta przez internet na czacie, jako SMS czy wiadomość na adres e-mail.

E- recepta – jak ją zrealizować?

Otrzymana przez internet recepta jest od razu możliwa do realizacji. Należy wtedy udać się do dowolnej apteki i podać numer otrzymany od lekarza oraz swój numer PESEL. Farmaceuta wyszukuje wtedy receptę w bazie i wydaje zapisane leki. Gdy zatem potrzebna jest szybka recepta, obecnie można otrzymać ją również bez potrzeby udawania się do lekarza osobiście. Za pomocą teleporady lub przychodni działającej online można uzyskać e-receptę jeszcze tego samego dnia, aby od razu zrealizować ją w aptece.

Artykuł powstał przy współpracy z receptyonline24.pl

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania