Kubeczek menstruacyjny - twój komfort podczas okresu

Dziewczyna z bólem brzucha - zdjęcie partnera

Miesiączka jest czymś jak najbardziej naturalnym - w końcu to stan, który dotyczy ogromnej części populacji. Nadal jednak bywa tematem tabu. Uważane jest za coś brudnego, wstydliwego i niewłaściwego. W wielu kulturach kobieta, która właśnie ma menstruację uważana jest za nieczystą i taką, która nie może przebywać wśród innych ludzi. To wszystko bardzo złe i tak nie powinno być. W końcu normalny stan fizjologiczny nie powinien być powodem do wstydu czy stygmatyzacji. Tak jednak jest, dlatego właśnie należy z tym walczyć. Kubeczek menstruacyjny może wydawać się czymś niewielkim, ale jest to coś, co może naprawdę zmienić podejście do okresu. Używanie kubeczków menstruacyjnych może też pomóc w rozwiązaniu bardzo palącego problemu ubóstwa menstruacyjnego.

Ubóstwo menstruacyjne to bardzo poważny problem. Jeszcze wcale nie tak dawno temu nie mówiło się na ten temat zbyt dużo. Zamiatano temat pod dywan i udawano, że problem w ogóle nie istnieje. Nikt bowiem nie lubi myśleć o tym, że dostęp do środków higienicznych dla wielu kobiet jest bardzo utrudniony. Dotyczy to kobiet z miesiączką w każdym wieku. Dorosłe kobiety nierzadko muszą wybierać: podpaski i tampony czy jedzenie? Jest to bardzo rozpaczliwy wybór, który nie powinien mieć miejsca. Nastolatki z rodzin ubogich, żyjących poniżej minimum egzystencji, z rodzin patologicznych, dysfunkcyjnych czy niewydolnych wychowawczo też mają ograniczony dostęp do tego typu zasobów. Dlatego kubeczek menstruacyjny to tak istotna rzecz. To jednorazowy wydatek, który jest w stanie pomóc wielu kobietom w tych trudnych chwilach. Warto używać kubeczka menstruacyjnego także wtedy, gdy problem ubóstwa menstruacyjnego nie jest czymś, co dotyka cię w jakikolwiek sposób - to wciąż bardzo dobre rozwiązanie.

Czym są kubeczki menstruacyjne?

Kubeczek menstruacyjny to nic innego jak przedmiot wielokrotnego użytku, którego można z powodzeniem używać zamiast podpasek czy tamponów. Kubeczek menstruacyjny wciąż jeszcze nie jest najbardziej popularnym rozwiązaniem, ale warto to zmienić. Nie trzeba się bać, silikon medyczny, z którego są wykonane kubeczki menstruacyjne jest bezpieczny dla ciała. Gdy się napełni należy po prostu wyjąć kubeczek menstruacyjny, opróżnić go, wyczyścić i zdezynfekować. Dbanie o właściwą higienę kubeczków menstruacyjnych wcale nie jest trudne.

Dlaczego warto używać kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. W dodatku takie, z którego może korzystać każda miesiączkująca kobieta. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać rozmiar kubeczka menstruacyjnego. Taki kubeczek wsuwamy znacznie płycej, przez co wiele kobiet nie odczuwa żadnych problemów i nieprzyjemności. Opróżniać kubeczek też można o wiele rzadziej niż wymieniać podpaski. Używanie podpasek i tamponów nie jest zaliczane też do rozwiązań ekologicznych - inaczej niż stosowanie kubeczka.

Dobór kubeczków menstruacyjnych

Jak dobrać kubeczek menstruacyjny? To kwestia bardzo indywidualna - kubeczek menstruacyjny umieszcza się przecież w swoim ciele. Wybór pierwszego kubeczka to nie jest coś, co można zrobić mimochodem. Trzeba wziąć pod uwagę mięśnie dna macicy, a także znać budowę swoich ścianek pochwy i wziąć pod uwagę wiele innych czynników. Sam kubeczek jednak wart jego tego zachodu, bo krew menstruacyjna nie wylewa się na ubranie. Używaj kubeczka, by czuć się lepiej podczas tych trudnych chwil.

 

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania