Czy warto używać szczoteczki sonicznej?

Szczoteczka soniczna -zdjęcie partnera

Codzienne szczotkowanie zębów to jedna z podstawowych czynności higienicznych, którą powinien wykonywać każdy człowiek. Zdrowe zęby i piękny uśmiech są wyznacznikiem dbania o siebie. Coraz częściej poszukuje się rozwiązań dodatkowo wspierających mycie zębów. Jednym z nich jest szczoteczka soniczna, której działanie opiera się na emitowaniu fal dźwiękowych.

Czym jest szczoteczka soniczna?

To rodzaj szczoteczki elektrycznej, wzbogaconej innowacyjną funkcją - wytwarzaniem fal dźwiękowych o działaniu bakteriobójczym. Odpowiada za to niewielki generator zlokalizowany w główce szczoteczki. Fale posiadają częstotliwość powyżej 260 Mhz, a włosie urządzenia wykonuje ponad 30 000 ruchów na minutę. Gwarantuje to najwyższą skuteczność czyszczenia zębów.

Fale dźwiękowe nie tylko wprowadzają w ruch włosie szczoteczki, ale również docierają na odległość kilku milimetrów od ich powierzchni. Generują ruch cząsteczek śliny zmieszanej z pastą, co z kolei skutkuje tworzeniem się mikroskopijnych pęcherzyków powietrza. Efektywnie usuwają one płytkę nazębną wraz z bakteriami - nawet w miejscach trudno dostępnych. Z tego względu produkt poleca się szczególnie pacjentom leczonym ortodontycznie, seniorom, osobom mającym trudność z dokładnym szczotkowaniem zębów, ale nie tylko. Każdy, kto chce poprawić jakość szczotkowania zębów i zadbać o kondycję jamy ustnej na najwyższym poziomie, będzie zadowolony z posiadania szczoteczki sonicznej. 

Dlaczego warto myć zęby szczoteczką soniczną?

Szczoteczka soniczna różni się od zwykłej elektrycznej rodzajem ruchu włosia oraz szybkością ruchów w ciągu minuty. Szybkość jej pracy w połączeniu z emisją fal dźwiękowych sprawia, że osad nazębny, bakterie i resztki jedzenia są usuwane dużo dokładniej - nawet z wąskich i trudno dostępnych przestrzeni. Dodatkowo jest bezpieczna, a fale nie powodują żadnych negatywnych konsekwencji dla zdrowia. Po szczoteczkę soniczną mogą sięgać nawet dzieci, ponieważ jej używanie jest wyjątkowo proste i nie wymaga dużych zdolności manualnych. 

Regularne szczotkowanie zębów dalej będzie obowiązkiem, ale wykonywanym z przyjemnością. Szybki ruch włosia i fale ultradźwiękowe w bardziej zaawansowanych modelach mogą nawet usunąć osad i przebarwienia z kawy czy herbaty. Z kolei u osób z tendencją do odkładania się kamienia nazębnego zmniejszą ryzyko jego występowania.

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Kwestia wyboru szczoteczki sonicznej dla wielu może być kłopotliwa. Tym bardziej, że rynek oferuje duży wybór zarówno szczoteczek, jak i dodatków do nich. Porównując różne modele należy brać pod uwagę:

  • szybkość szczoteczki,
  • tryby pracy,
  • czas pracy na jednym, pełnym naładowaniu,
  • ewentualne urozmaicenia.

Im szybciej pracuje szczoteczka soniczna, tym lepsze uzyskamy efekty. Zwłaszcza pod kątem usuwania przebarwień. Z kolei przy nadwrażliwych zębach i dziąsłach z tendencją do krwawień warto poszukać takiego modelu, który oferuje także niższe prędkości. Tryby pracy mają na celu zindywidualizowanie czynności mycia zębów. Można spotkać tryb delikatnie wybielający czy masujący dziąsła. Dzięki temu można dobrać go odpowiednio do własnych potrzeb i oczekiwań.

Pojemny akumulator niewymagający częstego ładowania to idealna opcja dla osób podróżujących i żyjących w pośpiechu. Sprawdzi się także w rodzinach, gdzie z jednej rękojeści korzysta więcej użytkowników. Nowoczesne modele posiadają wiele opcji dodatkowych, np. możliwość połączenia szczoteczki z telefonem. Wybór tego typu urozmaiceń jest już kwestią indywidualną. Przykładem popularnej i często wybieranej szczoteczki jest Philips Sonicare. Dostępna w różnych kolorach i kształtach spełnia wymagania nawet wymagających użytkowników. 

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania