Cytrynian magnezu, czyli uniwersalny suplement

Magnez - zdjęcie partnera

Cytrynian magnezu to związek chemiczny, który uzupełnia niedobory magnezu oraz witaminy b6 i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Ten nietypowy suplement diety stoi również na straży prawidłowego metabolizmu, a wyjątkowość preparatu polega na tym, że jest spotykany w aptece, ale także punktach dla sportowców. Jakie korzyści przyniesie Tobie?

Magnez - cytrynian magnezu- jak to działa?

Efektywność zastosowania jest nierozerwalnie powiązana z udziałem magnezu, który aktywuje kilkaset enzymów transformacji tłuszczowej, białkowej oraz węglowodanowej. Brak tego podstawowego kationu wewnątrzkomórkowego jest natychmiast odczuwalna w sferze aktywności fizycznej, a także psychicznej. 

Cytrynian magnezu charakteryzuje się bardzo dużym czynnikiem wchłanialności do organizmu, który wynosi około 90%. Sprawia to, że preparat jest sprawdzonym narzędziem przeciwzakrzepowym, a także środkiem ochronnym dla serca i wszelkich naczyń krwionośnych!

Pozytywne aspekty tego związku są jednak dużo bardziej złożone. Regularna suplementacja cytrynianu magnezu pozwala na osiągnięcie pożądanej jakości snu, zapobiega męczonym skurczom mięśni, zmniejsza nadmierną aktywność komórek nerwowych oraz nie dopuszcza do zbyt małej ilości tlenu, która dociera do naszego serca. 

Suplement stosowany jest także przez kobiety, gdyż właściwości pomagają obniżyć uczucie dyskomfortu i bólu podczas miesiączkowania. Grupą odbiorców, którzy powinny być zainteresowani zakupem, są również pacjenci cierpiący poważne ryzyko miażdżycy lub osteoporozy.

Magnez zawarty w preparacie jest szczególnie istotny w środowisku sportowym. Dzieje się tak, ponieważ ten pierwiastek chemiczny zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz jest ważnym elementem procesu syntezy białka. W rezultacie następuje wzrost tkanki mięśniowej, co jest bardzo popularnym celem osób uczęszczających do klubów fitness i siłowni. Właśnie dlatego coraz więcej profesjonalnych dostawców suplementów diety udostępnia cytrynian magnezu w swojej ofercie.

Jaka jest najlepsza forma suplementacji cytrynianu magnezu?

Jak zwykle, wybór sposobu pozyskiwania niezbędnych składników zależy od konkretnego przypadku, ale istnieje kilka cech charakterystycznych dla każdej postaci. Według badań, wchłanialność magnezu rośnie, gdy jest stosowany wraz z przyjmowanym posiłkiem. Witamina B6 również poprawia jego wchłanianie. Warto zaplanować porcjowanie tak, aby przyjmować dawkę naturalnie i bez zbędnych utrudnień. 

Cytrynian magnezu w formie tabletek gwarantuje sporą odporność na wszelkie warunki atmosferyczne oraz wytrzymałość mechaniczną. Jest to praktyczne rozwiązanie podczas częstych podróży i zmian lokalizacji. Należy pamiętać, że suplement diety nie jest substytutem zdrowego trybu życia, w celu uzyskania korzystnego działania produktu zaleca się stosowanie zróżnicowanej diety, ponadto nie należy przekraczać zalecanej porcji.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania