Serum z ceramidami - tajna broń w walce ze starzeniem

Serum z ceramidami - zdjęcie partnera

Czy wiesz, czym są ceramidy? Jeśli nie, to dobrze, że tu jesteś. Te niepozorne składniki mają zbawienne działanie na zniszczoną cerę i pomagają ograniczyć oznaki starzenia. Sprawdź, jak możesz wykorzystać serum z ceramidami!

Ceramidy to naturalne składniki organizmu, które w bardzo szerokim ujęciu należą do grupy lipidów. Są to organiczne związki chemiczne z rodzaju tłuszczów, a ich rola w organizmie jest bardzo ważna. Sprawiają one, że komórki wewnątrz skóry są lepiej chronione przed wpływem czynników zewnętrznych, dzięki czemu stają się one silniejsze i odporniejsze. Wyraźnie odbija się to na stanie skóry, która jest w wyraźnie lepszym stanie. Niestety wraz z wiekiem produkcja ceramidów zaczyna powoli ustawać, a po 40. roku życia całkowicie zanika. Trzeba zatem zadbać o dostarczenie związków z zewnątrz. Wyjaśniamy, dlaczego jest to ważne oraz jak to zrobić.

Jakie negatywne skutki może mieć brak ceramidów w skórze?

Jak już wspominaliśmy, na produkcję ceramidów w skórze ma wpływ przede wszystkim wiek, ale to nie jedyny czynnik niszczący te tkanki. Negatywną rolę odgrywają tutaj przede wszystkim SLS, czyli środki myjące spotykane w każdym domu. Wchodzą one w skład wielu artykułów chemii gospodarczej, ale można znaleźć je też w żelach pod prysznic czy mydłach do rąk.

Mają one właściwości czyszczące, jednak w zbyt dużym stężeniu niszczą zawarte w skórze ceramidy. Z tego powodu warto zadbać o najwyższą jakość kosmetyków i zwracać uwagę na ich skład. Niezbędne może się też okazać dostarczanie ceramidów na przykład w postaci serum.

Dlaczego ceramidy w kosmetyce są dobre dla skóry?

Oprócz wspomnianych wcześniej środków myjących kondycję skóry obniżają również czynniki atmosferyczne. Zimą oraz jesienią są to przede wszystkim:

  • mróz;
  • wiatr;
  • różnego rodzaju opady.

Z kolei latem jesteśmy narażeni na działanie promieni UV. Wszystko to przyspiesza fotostarzenie się skóry poprzez osłabianie jej warstwy hydrolipidowej i zaburzanie naturalnej równowagi. Kosmetyki z dodatkiem ceramidów pozwalają przywrócić utracony ład, dzięki czemu skóra odzyskuje blask. Przestaje być napięta, a zamiast tego staje się przyjemnie elastyczna i miękka w dotyku. Jest to możliwe dzięki właściwemu odżywieniu w najgłębszych partiach skóry.

Dla kogo idealne będą kosmetyki z ceramidami?

Najczęściej z dobrodziejstw ceramidów korzystają osoby z dojrzałą cerą lub te, które chcą pozbyć się pierwszych oznak starzenia się skóry. Preparaty z dodatkiem tych lipidów doskonale radzą sobie z wypełnianiem zmarszczek, zatem rzeczywiście powinny one na stałe trafić do codziennej pielęgnacji. Oprócz tego z serum z dodatkiem ceramidów mogą jednak korzystać także wszyscy inni. Preparaty tego typu nie są zarezerwowane wyłącznie dla pewnej grupy – z ich dobrodziejstw mogą korzystać także osoby zmagające się na przykład z problemem napiętej skóry.

Dlaczego serum z ceramidami to najlepszy kosmetyk regeneracyjny?

Każde serum same w sobie ma skoncentrowaną formułę, która jest nakierowana na intensywne działanie. Dzięki temu możliwe jest zadziałanie w głębokich partiach skóry i odżywienie jej u źródła. W odróżnieniu od innych kosmetyków skupiających się przede wszystkim na powierzchni naskórka serum wnika głębiej i dzięki temu pozwala na znacznie lepsze odżywienie zmęczonej skóry z oznakami starzenia. Oprócz tego efekty stosowania serum są zazwyczaj widoczne szybciej niż w przypadku innych kosmetyków.

Z jakich powodów warto stosować serum ceramidowe?

Jeśli jeszcze nie przekonaliśmy cię do stosowania serum z dodatkiem ceramidów, to pamiętaj, że zatrzymują one wodę w skórze. Dzięki temu umożliwiają utrzymanie odpowiedniego stopnia nawilżenia niezależnie od stosowania innych kosmetyków. Nadmierne uciekanie wody na przykład przez pot to duży problem, który prowadzi do nadmiernego wysuszenia skóry. To zaś prowadzi do innych problemów takich jak skłonność do podrażnień. Stosując ceramidowe serum, z pewnością unikniesz takich problemów!

Serum z ceramidami to skoncentrowany ratunek dla skóry. Warto w nie zainwestować, aby cieszyć się młodszą i zdrowo wyglądającą skórą!

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania