Specjalistyczne preparaty do mezoterapii – co stosować, by uzyskać upragniony efekt?

Mezoterapia - zdjęcie partnera

Mezoterapia to hit ostatnich lat. Ten zabieg jest w stanie znacząco poprawić jakość skóry twarzy, szyi i innych części ciała. Wyróżniamy dwa rodzaje mezoterapii – igłową i bezigłową, ale ta pierwsza przynosi znacznie lepsze efekty. Koniecznie trzeba jednak wykorzystywać w czasie zabiegów specjalistyczne preparaty do mezoterapii.

Mezoterapia igłowa – co to jest?

Mianem mezoterapii igłowej nazywamy zabieg z dziedziny medycyny estetycznej polegający na kontrolowanym nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu przez powstałe nakłucia skoncentrowanych preparatów odżywiających skórę i stymulujących ją do regeneracji. Zabieg mezoterapii wykonuje się przy użyciu cienkiej igły, którą wkłuwa się w skórę co 0,5-1,5 cm podając w nakłucia wybrany preparat. Mezoterapii można podać całą twarz, szyję, dekolt lub tylko konkretny fragment skóry, np. okolice pod oczami.

Nieusieciowany kwas hialuronowy

Mezoterapia igłowa wykorzystuje naturalny mechanizm naprawczy skóry. Żeby zrozumieć, w jaki sposób uszkodzenie skóry doprowadza do poprawy jej wyglądu, trzeba zdać sobie sprawę ze sposobu, w jaki działa skóra. Nasza skóra jest inteligentnym organem o ogromnych zdolnościach regeneracyjnych. Uszkodzona skóra „wie” o uszkodzeniu i mobilizuje się do tego, by zagoić uraz. Po urazie aktywowane są czynniki wzrostu mające na celu zasklepienie skóry i przywrócenie jej dawnych funkcji. Nakłuwanie skóry igłą jest swego rodzaju „oszukiwaniem” jej. Skóra interpretuje takie działanie, jako poważne zagrożenie i mobilizuje się do regeneracji. Rozleniwiona skóra zaczyna produkować substancje, które przywracają jej dawną świetność, a działanie to jest spotęgowane wpływem preparatu wykorzystanego podczas zabiegu. Dobór tego preparatu ma ogromny wpływ na rezultat mezoterapii – do ostrzykiwania twarzy należy wykorzystywać wyłącznie specjalistyczne preparaty do mezoterapii. Doboru odpowiedniego preparatu dokonuje lekarz medycy estetycznej po ocenie kondycji skóry pacjenta.

Preparaty wykorzystywane w mezoterapii

Mezoterapia jest wykonywana z użyciem tzw. koktajli odżywczych, ale składy tych preparatów mogą się różnić w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jedne specjalistyczne preparaty do mezoterapii działają głównie nawilżająco, inne mają na celu odżywienie skóry i pobudzenie jej do odnowy.

1. System Regeneracji Autologicznej mesoREGEN

System mesoREGEN to nie preparat, a specjalny system do pobierania krwi pacjenta, z której odwirowane zostaje osocze. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zwany też wampirzym lliftingiem wykorzystuje naturalne czynniki wzrostu zawarte w trombocytach. Krew podana odwirowaniu pozwala wyodrębnić osocze będące prawdziwą bombą regeneracyjną. Podawanie osocza za pomocą igły zmusza skórę do regeneracji, przy czym korzystamy tutaj z synergicznego działania zarówno mechanicznych mikro uszkodzeń wykonywanych igłą i zmuszających skórę do odnowy, jak i aplikacji czynników wzrostu pozyskanych z krwi.

Osocze bogatopłytkowe jest bezpieczne dla ludzkiego organizmu, gdyż jest to składnik naszej własnej krwi i nie można być na niego uczulonym. Warto wiedzieć, że osocze bogatopłytkowe nie jest marketingowym chwytem, gdyż zabiegi z jego użyciem od lat wykonuje się w celu leczenia trudno gojących ran po urazach i zabiegach chirurgicznych. Zabieg z osoczem jest stosunkowo prosty – polega na pobraniu ok. 30 ml krwi pacjenta, umieszczeniu jej w specjalnej wirówce laboratoryjnej, a następnie pobraniu z probówki osocza i podawaniu go w skórę.

2. Nieusieciowany kwas hialuronowy RegenHYAL3000

Kwas hialuronowy to naturalny składnik ludzkiego organizmu. Kwas ten odpowiada za nawilżenie – jego jedna cząsteczka jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Nieusieciowany kwas RegenHYAL3000 składa się z cząsteczek o trzech różnych masach cząsteczkowych – wyróżniamy w nim kwas małocząsteczkowy (działający antyoksydacyjnie), średniocząsteczkowy (przyspieszający tworzenie kolagenu) i wysokocząsteczkowy (intensywnie nawilżający skórę). Ogromną zaletą zabiegu z wykorzystaniem tego kwasu są natychmiastowe efekty – od razu po mezoterapii twarz wygląda na bardziej nawilżoną i gładszą.

Kwas hialuronowy pozwala głęboko nawilżyć skórę, a tym samym sprawia, że cera wygląda na jędrniejszą i po prostu młodszą. Głębokie nawilżenie niweluje drobne zmarszczki i sprawia, że twarz jest „pełniejsza”, przez co nie widać na niej tak bardzo efektów działania siły ciążenia. Wraz z wiekiem twarz coraz mniej broni się przed siłą ciążenia, podskórny tłuszcza zanika, a owal twarzy się rozmywa. Skóra po prostu wyciąga się, a dzięki mocnemu nawilżeniu można w pewnym zakresie odwrócić te zmiany.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania